Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Kawiarnia w Hali Kultury?

Przetarg ustny na lokal gastronomiczny w Hali Kultury wygrała firma HORT Sp. z o.o. z Wrocławia. Co ciekawe z KRS-u wynika, że firma zajmuje się dość szeroko rozumianym handlem, a nie gastronomią.

Po nieudanym pierwszym przetargu na najem lokalu gastronomicznego w Hali Kultury, drugie postępowanie zakończyło się sukcesem. Tak przynajmniej wygląda to dzień dzisiejszy. Wygrała je firma HORT Sp. z o.o. z Wrocławia, która pokonała innego, łomżyńskiego oferenta. Zwycięska propozycja 27 zł netto za m2 o 35% przekracza cenę wywoławczą 20,00 zł /m2. Chce w tym miejscu  uruchomić kawiarnię. 

Lokal to gołe ściany bez wyposażenia. Restauratorzy pytani przez nas o koszt adaptacji szacowali go na około pół miliona złotych. Zależnie od standardu lokalu może być on trochę niższy, albo wyższy. Większość z nich ostrożnie podchodziła do zyskowności przedsięwzięcia.

Znalazła się jednak firma, która postanowiła zainwestować pieniądze. "W okresie dostosowywania lokalu do potrzeb prowadzenia działalności (nie dłużej niż 3 miesiące od dnia zawarcia umowy) czynsz najmu będzie wynosił 5% stawki wylicytowanej w przetargu, z zastrzeżeniem, że w przypadku wcześniejszego dostosowania i uruchomienia lokalu, czynsz będzie obowiązywał w wylicytowanej, stawce, licząc od dnia uruchomienia działalności w Lokalu" . 

HORT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, która wygrała przetarg ma swoją siedzibę przy ul. Św. Mikołaja 30/31 /1C we  Wrocławiu. W wpisie dostępnym w internecie, czytamy, że zajmuje się handlem: maszynami, samochodami, motocyklami, akcesoriami samochodowymi, perfumami i kosmetykami, wyrobami metalowymi. Dość szeroko, jednak brak tam wpisu o działalności usługowej związanej z wyżywieniem. 

Prezesem zarządu jest Mikhail Khortau, sądząc po nazwisku osoba pochodząca z Białorusi lub mająca tam korzenie. W Łomży oferenta reprezentowała kobieta, jak przyznają urzędnicy „ze wschodnim akcentem”. Wg. Aleo.com, portalu prowadzonego przez ING Usługi dla Biznesu SA, zarówno firma jak i prezes powiązani są ze spółką AMS w Białymstoku, zajmująca się budowlanką.

Pod tym samym adresem we Wrocławiu działa także inna firma zajmująca się instalacjami hydraulicznymi i elektrycznymi.  

W ciągu 21 dni o rozstrzygnięcia przetargu najemca ma być poinformowany o miejscu i terminie zawarcia umowy.

 

Gołe mury klubokawiarni czekają na inwestora

Co z klubokawiarnią w Hali Kultury na Starym Rynku?

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę