Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Rok do matury, a indeks w kieszeni

Mateusz Chludziński, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego w Marianowie, mimo że maturę pisze za rok, ma już w kieszeni indeks wyższej uczelni rolniczej. W weekend zdobył tytuł laureata XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, a nagrodą jest właśnie zapewnienie sobie wstępu na wyższą uczelnię.

- Skromny, o dobrym kręgosłupie moralnym – chwali laureata Beata Skajster nauczycielka pod której okiem przygotowywał sie do olimpiady i jednocześnie wychowawczyni.

27 maja na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbył się finał XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkół średnich rywalizowali w 8 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Laureatem w bloku "Produkcja roślinna" został Mateusz Chludziński - uczeń klasy IV Technikum Rolniczego w Marianowie. To drugi tytuł Mateusza, ponieważ przed rokiem także został laureatem olimpiady.

Młodzieniec uzdolniony jest plastycznie, i z tego powodu rodzice chcieli by szedł do „Plastyka”. Pasja, jaką dla Mateusza jest rolnictwo, zwyciężyło - mówi wychowawczyni. W przyszłym roku czeka go matura, choć może większym zmartwieniem dla niego będzie wybór studiów i drogi, jaką chce podążać.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Patronuje mu Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

230804070022.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę