Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Głosujemy z Łomży na Ośrodek WOPiTU z Łomży

Wystartował konkurs Podlaska Marka. Jedną propozycją z Łomży i powiatu łomżyńskiego w 2022 r. jest działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Od 31 lat ta zasłużona placówka świadczy pomoc leczniczą mieszkańcom miasta, powiatu i województwa oraz rodzinom. - Każdy oddany przez Czytelniczki i Czytelników 4lomza.pl głos to docenienie naszej pracy – mówi psycholog Renata Szymańska z WOPiTU. - W 2022 r. pomogliśmy psychologicznie i psychoterapeutycznie 3 592 osobom z Łomży, powiatu łomżyńskiego, Podlaskiego i z całego kraju.

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień działał przy Rybakach pod dyrekcją Pawła Kołakowskiego, zaś od 2017 r. placówką kieruje dyrektor Renata Szymańska. Od 2 lat, po remoncie generalnym budynku po szpitalu zakaźnym, WOPiTU działa przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2.

https://podlaskamarka.pl/glosowanie/?kid=16328

Czas na głosowanie do piątku w południe 
Głosowanie jest bezpłatne na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku - link podajemy powyżej. Pełnoletnia osoba może oddać jeden głos raz. Podlaska Marka Konsumentów przyznawana jest w głosowaniu SMS-owym. Zagłosować może każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Wybieramy łomżyńskiego faworyta ze strony plebiscytu, wpisujemy swój nr telefonu w jedną rubrykę, otrzymujemy kod SMS i wprowadzamy kod poniżej w drugą rubrykę. Zagłosowanie na WOPiTU jest całkowicie bezpłatne. Wyborca ma po lewej stronie 2 kratki: odhaczenie aprobaty regulaminu i zgoda na podanie numeru. Głos popierający działalność WOPiTU można oddać tylko do godz. 12. w piątek,. 24. marca 2023 r.

 

Placówka kiedyś nastawiona była głównie na pomoc osobom z chorobą alkoholową i ich rodzinom, jednak od kilku lat dynamicznie rozwija swoją działalność na rzecz społeczeństwa. Pomaga osobom w różnym wieku: dzieciom, młodzieży, dorosłym i starszym, również nieuzależnionym od alkoholu i innych narkotyków. WOPiTU prowadzi ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży, który w 2022 r. miał w Łomży 617 pacjentów, a z ośrodkami: w Sławcu i w Wysokiem Mazowieckiem przyjął 1320 pacjentów. WOPITU uruchomiło poradnię psychologiczną, bezpłatną, głównie dla dorosłych. Działa oddział stacjonarny dla ludzi uzależnionych z drugim rozpoznaniem – psychiatrycznym. Oddział stacjonarny terapii uzależnienia od alkoholu przez 8 tygodni leczył w 2022 roku 206 osób. Oddział dzienny (7 godzin od poniedziałku do piątku) miał 121 pacjentów w 2022 r. W poradniach leczenia uzależnień i współuzależnienia specjaliści WOPiTU przyjęli w 2022 roku 1 476 pacjentów, o prawie 200 więcej niż w 2021. W nowej siedzibie na 2. piętrze działa ZOL – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który od połowy 2022 r. przyjął 40 osób starszych, schorowanych.

Udział WOPiTU z Łomży w konkursie Podlaska Marka 2022, w którym nagrody przyzna kapituła, i w plebiscycie Konsumentów, to docenienie codziennej pracy specjalistów dla tysięcy obywateli.  

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

Coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy

30 lat pomocy, terapii i serca dla pacjentów WOPiTU

Jubileusz 30 lat WOPiTU w Łomży dla trzeźwości Narodu

Ruszyły zapisy do ZOL w Łomży

Nowoczesna siedziba WOPiTU otwarta i poświęcona

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę