Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Weekendowe wydarzenia w Łomży i w Drozdowie

Spektakle teatralne, koncerty i wystawy – nadchodzący weekend daje spory wybór osobom zainteresowanym wydarzeniami kulturalnymi. Teatr Lalki i Aktora zaprasza dzieci na „Czerwonego Kapturka”, a Teatr na Piątnicy proponuje starszym widzom „Dom na granicy” Sławomira Mrożka. Uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego przy Łomżyńskim Towarzystwie Muzycznym przygotowali specjalny koncert noworoczny, a Studio Wokalne eMDeK charytatywny koncert „Gwiazdka z nieba”. Z kolei w drozdowskim muzeum zostanie otwarta wystawa „Zielnik kurpiowski” Agnieszki Zielewicz, połączona z promocją albumu o takim samym tytule oraz warsztatami tradycyjnych pieśni kurpiowskich.

Weekendowe imprezy rozpocznie w sobotę o godzinie 11:00 koncert Uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego przy Łomżyńskim Towarzystwie Muzycznym. Młodzi muzycy wykonają w Hali Kultury kolędy i piosenki bożonarodzeniowe oraz repertuar rozrywkowy i klasyczny. Wystąpią nie tylko soliści, ale też większe składy, przewidziane są również duety dzieci i rodziców. Wstęp wolny. 

„Czerwony Kapturek” w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka od momentu premiery w roku 2007 cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności oraz zdobył wiele nagród, z trzema festiwalowymi Grand Prix włącznie. Wznowiony dwa lata temu znowu zachwyca młodszych i starszych widzów – „to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi”. W najnowszej wersji przedstawienia główną rolę gra Agnieszka Horniczan, a bilety na sobotni spektakl o godzinie 17:00 można kupić online oraz w Teatrze Lalki i Aktora. 

W niedzielę Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaprasza na godzinę 13:00. Będzie to nie tylko wernisaż wystawy i promocja albumu „Zielnik Kurpiowski” Agnieszki Zielewicz, ale też warsztaty śpiewacze z udziałem kapeli Miód na Serce i Zespołu Śpiewaczego ze Zbójnej. Na wystawę i album składają się koronki, wycinanki, rysunki grafiki lokalnych artystów i twórców ludowych. Są to: Elżbieta Kasznia z Rozóg (wycinanka kurpiowska), Apolonia Nowak z Kadzidła (wycinanka kurpiowska), Laura Bziukiewicz z Wachu (koronka frywolitkowa), Teresa Pardo z Łomży (koronka kurpiowska), Izabela Cierpikowska z Łomży (rysunek kredką), Natalia Tułowiecka z Łomży (rysunek farbą), Barbara Grużewska z Łomży (malarstwo-gwasz), Anna Stomska ze Zbójnej (wycinanka kurpiowska) i Agata Dąbkowska z Łomży (rysunek kredką). Wstęp wolny. 

O godzinie 17:00 warto wybrać się do Hali Kultury na spektakl „Dom na granicy”. To przedstawienie na podstawie tragikomedii Sławomira Mrożka, przygotowane przez Teatr na Piątnicy, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. Występują: Piotr Zduńczyk, Magdalena Dominika Białecka, Barbara Redyk, Zuzanna Tomczyk, Małgorzata Tomczyk,  Stanisław Chaberek, Zofia Rybicka i Halina Sakowska, reżyserem i opiekunem grupy jest Tomasz Bogdan Rynkowski aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Wstęp wolny. 

Dwie godziny później, bo o godzinie 19:00, rozpocznie się 23 edycja charytatywnego koncertu „Gwiazdka z nieba”. W kościele ojców kapucynów zaśpiewa Studio Wokalne eMDeK w składzie: Magda Sinoff, Łucja Baczewska, Kinga Chludzińska, Kinga Kossakowska, Roksana Ksepka, Kalina Luchcińska, Marta Perkowska, Aleksander Szymański i Oliwia Szmitko. Gościem specjalnym będzie Janina Nasiadko, wokalistka Kapeli Kurpiowskiej. Wstęp wolny, ale w trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka datków na prowadzoną przez kapucynów świetlicę „Promyczki”. 

Wojciech Chamryk 

 

Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę