Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Tancerki B.K.Step z Łomży nagrodzone za kostiumy

Łomżyńska 12-osobowa formacja hiphopowa B.K. Step uczestniczyła w niedzielę w World Of Dance, Międzynarodowym Turnieju Tańca w Klubie Progresja na Woli w Warszawie. - Po rundzie kwalifikacyjnej jury przyznało naszemu zespołowi nagrodę Best Costium, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – informuje z satysfakcją instruktor tańca Marek Kisiel. - To był pierwszy start formacji w nowym składzie od pół roku. Do The Sharp One Crew doszły: Natalia, Olivia i Sylwia, które wcześniej tańczyły w B.K. Team. Zachęciłem starszą trójkę do wzmocnienia składu B.K. Step.

W kategorii powyżej 16 lat do turnieju zostały zakwalifikowane 24 zespoły z: Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Niemiec i Austrii, czyli w sumie – jak ocenia Marek Kisiel - około 350 uczestników. Jury oceniało dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, charakter tańca, dobór strojów i wyraz artystyczny. Tancerki z Łomży przedstawiły układ z choreografią autorstwa Dariusza Bujnowskiego. Próby z udoskonaleniem całości występu prowadził Marek Kisiel, który docenia także fakt, że w World of Dance jurorami byli uznani tancerze i choreografowie, tacy jak: Marcin Rębilas z Polski, Emma Evelein i Kevin Paradox z Holandii, Kristina Shyshkariova i Konstantin Koval z Ukrainy.

- Będziemy teraz mieli ponad miesiąc na spotkania i treningi, w celu dopracowania przygotowanego układu, który chcemy pokazać na następnych turniejach tanecznych po Nowym Roku – zapowiada założyciel Studia Tańca B.K. Step i prezes Stowarzyszenia Twórczego Działania Marek Kisiel. 

Oprócz nagrody honorowej za Best Costium - najlepsze stroje w opinii jurorów, radość była podwójna: premierowy pokaz nowej choreografii pozwolił sprawdzić się dziewczętom z Łomży przed liczną i międzynarodową publicznością. Formacja B.K. Step zatańczyła około 3-minutowy układ w składzie: Katarzyna Boguska, Aleksandra Brulińska, Matylda Cudny, Oliwia Gołębicka, Patrycja Gorela, Natalia Kisiel, Kinga Krukowska, Oliwia Krukowska, Sylwia Kwiatkowska, Natalia Salwowska, Dominika Szeligowska, Izabela Zaczek. Wsparcia finansowego B.K. Step udzielił Urząd Miejski w Łomży. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę