Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Młodziczki BKS Tiger zdobyły brązowe medale na MP

- Jestem dumny z moich zawodników i bardzo zadowolony z ich sukcesów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bytowie – opowiada po powrocie do Łomży trener Mateusz Gawęcki z BKS Tiger, z którym na zawody wyjechało w Pomorskie czworo 14-latków szkół podstawowych w Zambrowie.

W tym roku nie przeprowadzano eliminacji strefowych, dlatego Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie w Bytowie trwały długo: od 25. września do 1. października, kiedy rozgrywano pojedynki finałowe. Łomżyńsko-zambrowska reprezentacja liczyła 4-oro zawodników U-14, z rocznika 2008. Były to dla nich pierwsze pojedynki, stoczone na zawodach mistrzowskich z udziałem zawodników z 16 województw – a na ringu zmierzyli się, m.in. z późniejszymi zdobywcami złotych i srebrnych medali.

- Zawody w Bytowie miały wysoki poziom dlatego, że rywalizowały tam 14-latki, mające doświadczenie po 5 czy 10 walk wcześniej. Dla naszej reprezentacji były to pierwsze pojedynki w życiu, więc tym bardziej cieszy mnie ambicja, sportowa postawa i chęć dorównania rówieśnikom – opowiada Mateusz Gawęcki.

23-letni szkoleniowiec sam zaczynał przygodę z boksem jako 8-latek pod kierunkiem trenera Zbigniewa Maleszewskiego w BKS Tiger w Łomży. Jako młodzik w 2013 r. wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Absolwent po kierunku wychowanie fizyczne w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży został nauczycielem wuefu w SP nr 1 w Łomży i trenerem 2. stopnia, kontynuując studia magisterskie w Akademii WF i Turystyki w Białymstoku.

Dwie waleczne 14-latki na podium w Bytowie
Brązowe medale po dobrych pojedynkach z rywalkami zdobyły młodziczki z Oddziału BKS Tiger w Zambrowie, trenujące w tamtejszej SP 4: Vanessa Tyszka w kategorii 42 kg i Olga Modzelewska w kategorii 64 kg. Amelia Gwardiak w kategorii 51 kg rozegrała również świetny pojedynek o brąz na ringu w Bytowie, jednak sędziowie rozstrzygnęli: 3 do 2 na korzyść jej rywalki. Marcel Bogdan w kategorii 48 kg od medalu był trochę dalej, ponieważ prymat na ringu i w oczach sędziów zyskał rywal 4 do 1.

Trener Mateusz Gawęcki jest dobrej myśli i ma nadzieję na postępy pod względem umiejętności bokserskich całej czwórki, która zaczęła chodzić na zajęcia i treningi na początku roku 2022. Dlatego aż dwa medale brązowe na MPM w pierwszym roku szkolenia bardzo cieszą trenera.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Daniel Maleszewski Mistrzem Polski AZS 2019 w boksie

Piękni i Młodzi na Mistrzostwach Polski AZS w Boksie

Waleczne „Tygrysy” z Łomży są mistrzami Podlaskiego

Łomżyniacy zbierali doświadczenie

Dobra lekcja boksu

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pon, 03 października 2022 15:28
Data ostatniej edycji: wt, 04 października 2022 12:54:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę