Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Łomżyniacy zbierali doświadczenie

Główne zdjęcie
Daniel Malaszewski

W Piątnicy odbyła się kolejna impreza bokserska zorganizowana przez działający w Łomży Bokserski Klub Sportowy Tiger. Tym razem na przeciwko siebie stanęli kadeci reprezentujący Okręgowy Związek Bokserski w Białymstoku i goście z Kaliningradu. Oprócz walk międzynarodowych, w akcji można było zobaczyć stawiających pierwsze kroki na ringu młodzików. Gościem honorowym zawodów był aktualny mistrz świata organizacji WBC, Krzysztof Włodarczyk.

- Zapraszając zawodników z Rosji chcieliśmy dać możliwość naszym podopiecznym zawalczenia z rywalami, którzy mają zdecydowanie większe doświadczenie na ringu. U nas w regionie już wszyscy dobrze się znają i stoczyli ze sobą po kilka pojedynków. Ważne jest dla nich, żeby poznali inny styl boksowania - podkreśla Zbigniew Maleszewski, prezes i trener BKS-u Tiger. Reprezentację OZB tworzyli bokserzy Cristalu Białystok, OSiR-u Suwałki, Boxingu Sokółka, UKS-u Boxing Ostrów Mazowiecka, Victorii Ostrołęka oraz miejscowego Tigera. Łomżyński klub wystawił do walki czterech zawodników. Ku zaskoczeniu Maleszewskiego aż trzech z nich odniosło zwycięstwa - Przed turniejem obstawiałem, że będzie dużym sukcesem jak wygramy jedną walkę - podkreślił. Bardzo pozytywnie zaprezentował się mający na koncie dopiero cztery walki Marcin Kapelewski w kategorii 48 kg. Sukces odnieśli również Daniel Maleszewski (kat. 57kg) oraz Piotr Arnista (kat. 75kg). Jedynie Mateusz Gawęcki nie poradził sobie z rosyjskim przeciwnikiem - Biorąc pod uwagę, że moi podopieczni mają na koncie kilkanaście pojedynków, a ich rywale 60-80 walk, to chwała im za to, że sobie poradzili - mówi trener Tigera - Myślę, że te zawody będą dobrym przetarciem dla Daniela i Piotrka przez zbliżającym się dużymi krokami Pucharze Polski Kadetów, który będziemy organizować pod koniec października. Spodziewamy się przyjazdu ok. 200 zawodników z całego kraju i to jest dla nas teraz najważniejsza impreza - dodał.
Oprócz walk kadetów, do ringu weszli również najmłodsi adepci boksu. Trzech z nich wystawili gospodarze. Niestety Hubert Wójcik i Eryk Pawczyński przegrali swoje walki z przeciwnikami z  Cristalu Białystok, a Tomasz Brodowski zremisował z Martinem Zaniewskim reprezentującym Victorię Ostrołęka.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę