Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Daniel Maleszewski Mistrzem Polski AZS 2019 w boksie

Z jedenastu finałów rozgrywanych w Łomży Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego w Boksie w czterech wystąpili zawodnicy reprezentujący Państwową Wyższa Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W jednym z finałów spotkało się dwóch łomżan. W wadze 64 kg Daniel Maleszewski pokonał Marcina Kapelewskiego. Obaj trenują na co dzień w BKS „Tiger” Łomża. - Wyszedłem (na ring – dop. red.) tak naprawdę z moim najlepszym przyjacielem. Wiadomo, że krzywdy nie chcieliśmy sobie zrobić. Chcieliśmy pokazać bardzo ładny techniczny boks i nam to wyszło – mówił po walce Daniel Maleszewski ciesząc się udanego powrotu na bokserski ring Polski. - Dałem sobie ostatnią szansę, jeżeli nie wyjdzie no to rzucam (…). Wyszło.

21-letni Daniel Maleszewski jest studentem prawa. Z boksem związany jest od dziecka – założycielem i trenerem BKS „Tiger” Łomża jest jego ojciec Zbigniew Maleszewski, dziś także wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.  
- Cieszy fakt, że syn wszedł do finału z drugim moim zawodnikiem Marcinem Kapelińskim, obaj to medaliści Mistrzostw Polski. To, że wygrał, to też jest także taka motywacja dla ojca trenera – mówił Zbigniew Maleszewski, który dekorował syna Mistrza Polski ASZ w boksie 2019 w wadze 64 kg. 
W tej kategorii wagowej wystąpiło trzech zawodników wywodzących się z klubu BKS „Tiger” Łomża. 
-  My się znamy od dzieciaka, jesteśmy przyjaciółmi także poza ringiem. To było najtrudniejsze,  taka decyzja, żeby ze sobą zawalczyć – opowiadał Daniel Maleszewski. - Mogliśmy zrezygnować i nie byłoby żadnego medalu. Postanowiliśmy wyjść, zawalczyć i kto wygra ten jest lepszy, a po  walce zapominamy o tym. 
W finale Maleszewski spotkał się z o rok młodszym przyjacielem Marcinem Kapelewskim. Po trzech rundach zdaniem sędziów wyraźnym zwycięzcą był Maleszewski, który wygrał jednogłośnie na punkty. Był to udany powrót Maleszewskiego do ringu na ogólnopolskiej imprezie. Przed laty zdobył tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Polski młodzików i brązowy medal  na Mistrzostwach Polski młodzików. 
- Puchar Polski kadetów, to były ostatnie moje mistrzostwa. W pierwszej walce eliminacyjnej odpadłem, a później cały wiek juniora nie boksowałem – odpowiada Akademicki Mistrz Polski w boksie, podkreślając, że „boks moja pasja”. - Odpuściłem sobie tę pasje w czasach gimnazjum, brakowało mi tego, chciałem wrócić, ale nie udawało się, były też problemy ze zdrowiem, potem matura i studia. Teraz nadszedł taki czas, że są w Łomży Akademickie Mistrzostwa Polski i postanowiłem się przygotować razem z moimi kolegami z klubu, którzy też startują i zdobyliśmy dużo medali na tych Mistrzostwach. Jestem zadowolony nie tylko z tego, że zdobyłem ten tytuł, ale że naszemu klubowi udało się naprawdę dużo zdobyć - mówi. 
Daniel Maleszewski cieszy się z tytułu Mistrza Polski AZS 2019 i zapowiada boksowanie o kolejne mistrzowskie tytuły. - Dałem sobie ostatnią szansę jeżeli i nie wyjdzie no to rzucam, jako zawodnik, bo dalej bym w tym siedział jako trener. Wyszło. Wiem, że na pewno będzie o wiele ciężej, bo tutaj wyszedłem tak naprawdę z moim najlepszym przyjacielem. (...) W kolejnych walkach będzie na pewno ciężej, bo myślę, że przeciwnik będzie chciał mi zrobić krzywdę, tak samo jak ja jemu  - dodaje ambitny student. 

Łomża w Łomży najlepsza
Z klubu BKS „Tiger” Łomża do walk o złote medale stawali także Dorota Bukowska, oraz Piotr Żuk i Marcin Kapeliński. Finałowe pojedynki przegrali, zdobywając tytuły Wicemistrzów Polski AZS w boksie 2019. Brązowy medal zdobył Mateusz Gawęcki.  
- Finały tych Mistrzostw Polski są naprawdę na niezłym poziomie. To, że nasz klub ma tu tylu aż tylu zawodników, to naprawdę duże osiągnięcie – podkreśla Zbigniew Maleszewski.  
Poza zawodnikami BKS „Tiger” w skład reprezentacji PWSIiP Łomża wchodziła także  aktualna Mistrzyni Polski w boksie Aneta Gojko, która  na co dzień występuje w barwach UKS Boxing Sokółka. Niestety tym razem w finałowej walce w kategorii 81 kg, przegrała zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski AZS w boksie 2019.
Drużyno reprezentacja PWSIiP Łomża zdobywając indywidualnie jeden medal złoty, cztery srebrne i jeden brązowy zajęła pierwsze miejsce. 

Odbywające się w Łomży Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego w Boksie odbyły się bez wsparcia finansowego Miasta i obecności prezydenta Łomży czy któregokolwiek z jego zastępców lub reprezentantów. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę