Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Piękni i Młodzi na Mistrzostwach Polski AZS w Boksie

Główne zdjęcie
Na ringu w hali SP 9 w Łomży: Kamil Pawłowski i Błażej Trznadel z Fight Club Koszalin oraz Adlan Baaev, Musa Eseev, Mateusz Gawęcki, Piotr Żuk i Dorota Bukowska z BKS Tiger Łomża

Najwaleczniejsze studentki i studenci z całego kraju, najsprytniejsze i najsilniejsi w rywalizacji na pięści, będą w Łomży od środy do soboty gościć na Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego w Boksie. - Spodziewamy się udziału około 50 zawodniczek i zawodników w wieku od 19 do 27 lat, których walki będą odbywać się codziennie popołudniami od godz. 17. - zapowiada Zbigniew Maleszewski, od 30 lat trener boksu i prezes Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger”. - Zapraszam kibiców i widzów, lubiących sportowe pojedynki na ringu. Wstęp na mistrzostwa gratis.

Na ringu o barwy Łomży w hali sportowej przy SP nr 9 ma walczyć fair play pięcioro zawodników, w tym czworo studiujących kierunek wychowanie fizyczne w PWSIiP w Łomży. Trenujący na co dzień w BKS „Tiger”, wystąpią jako reprezentanci AZS PWSIiP z rocznika 1999: młodzieżowa mistrzyni Polski w olśniewającej i nowoczesnej fryzurze Dorota Bukowska (kategoria wagowa 51 kg), Mateusz Gawęcki (64 kg), Marcin Kapelewski (64 kg) i Piotr Żuk (64 kg). Również w kat. 64 kg wystąpi starszy od nich o rok Daniel Maleszewski, syn trenera „Tigera” i student pracy socjalnej. Trochę mniej liczna obsada Akademickich Mistrzostw Polski w Boksie, które w Łomży odbędą się po raz pierwszy w historii, wynikła z dwóch powodów: właśnie w Mińsku na Białorusi toczą się Igrzyska Europejskie w Boksie Seniorów, natomiast część sportowców w rękawicach jest w trakcie przygotowań do zbliżających się mistrzostw świata. - Mam nadzieję, że łomżyniacy dwa, a może nawet i trzy medale wywalczą na tych mistrzostwach. Cieszylibyśmy się wszyscy, gdyby to były medale złote – optymistycznie patrzy w przyszłość wyjątkowo gorącego tygodnia czerwca trener Zbigniew Maleszewski. Rzecznik uczelni Jolanta Święszkowska dodaje, że w gronie pretendentek do zwycięstwa jest Aneta Gojko (lat 21), utalentowana studentka zarządzania łomżyńskiej Państwóki i aktualna mistrzyni Polski w boksie. Aneta Gojko (kat. 81 kg)  na co dzień występuje w barwach UKS Boxing Sokółka.

Walki bokserskie zaplanowano w środę, czwartek i piątek na godz. 17., jednak czwartkową część Mistrzostw Polski AZS ubarwią występy koncertowe wielkich i święcących triumfy popularności gwiazd muzyki popularnej: zespołów Piękni i Młodzi z Łomży oraz Playboys i Ivana Komarenko. Na ringu nie zabraknie kilku zdolnych i utytułowanych mistrzów, np., jak Mikołaj Tobera i Sylwia Kusiak, bokserska multimedalistka. Ale w skwarną środę jednymi z pierwszych gości w Łomży byli dwaj eleganccy dżentelmeni z Koszalina, z reprezentacyjnym logo Fight Club Koszalin na czarnych koszulkach. 22-letni trener Kamil Pawłowski ma w kolekcji medal za zwycięstwo w Łodzi w 2014 z Mateuszem Wodzińskim, złotym medalistą Mistrzostw Polski AZS 2018. - W szkole ciągle biłem się z kolegami, byłem niegrzecznym chłopakiem – wspomina czas dorastania Kamil, który treningi w rękawicach zaczął jako 14-latek. - Na szczęście, znalazłem dyscyplinę i ukierunkowałem energię.

Z przyjemnością starszego kolegi słuchają uprzejmi wychowankowie Zbigniewa Maleszewskiego: Musa Eseev, trenujący od pół roku 13-latek, oraz 14-letni Adlan Baaev, dopiero pracujący na medal. Czy ubiegłoroczny faworyt powtórzy sukces, trudno dziś przewidzieć, ale kto wie, może po medal zechce sięgnąć również Błażej Trznadel, 22-latek znad Bałtyku...? Bo łomżyniacy będą próbować. Walki finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Boksie zostaną stoczone w sobotę od godz. 11. 

Mirosław R. Derewońko  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę