Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Most jednak może więcej, czy kolejny prezydencki „event”?

Główne zdjęcie
Zdejmowanie znaku przy wjeździe na nowy most od strony Piątnicy, godzina 17:30

Po zaledwie dwóch dniach obowiązywania i kilka godzin po pytaniach dziennikarzy, zniknęły znaki drogowe ograniczające do 30 ton łącznie z ładunkiem, masę pojazdów ciężarowych przejeżdżających mostem Hubala. Trudno ocenić czy most poprawiono w tym czasie, coś nadzwyczajnego zadziało się w ratuszu, czy może to kolejny prezydencki „event” był?

Kilka godzin temu w alarmistycznym tonie pisaliśmy o konsekwencjach gospodarczych dla regionu wprowadzenia ograniczenia tonażowego na moście Hubala. Brak bliskiej alternatywy dla transportu przez Narew, dla wielu okolicznych firm oznaczać mogło skokowy wzrost kosztów. Prezydent miasta, bo obiekt znajduje się w jego zarządzie, po dwóch dniach, zmienił zdanie i go zdjął. 

Dlaczego, zapyta mieszkaniec? Czy coś doczytano w opinii inżynierów o stanie obiektu? Może któryś z prezesów zadzwonił i wyjaśnił co to faktycznie oznacza dla gospodarki, także Łomży. Mniej poważnie, ale wcale nie mniej realnie tłumacząc, może kilkoma wprawnymi ruchami młotkiem, ktoś od prezydenta albo nawet i on sam postukał, jak to zwykle robiła niezapomniana Ewa Szumańska w cyklu „Z pamiętnika młodej lekarki” i most się naprostował. Nie wiadomo. Ratusz o tym milczy. A może to koleje „wydarzenie medialne, taki „event” podkreślający wagę wydarzenia i żeby zainteresować szerszą opinię publiczną o tym co się w mieście dzieje” jak tłumaczył radnym na ostatniej sesji otwarcie niedopuszczonej do ruchu ulicy Meblowej wiceprezydent Andrzej Garlicki. Można tak wyliczać, tylko po co? Powagi to urzędowi nie dodaje. 

Co do jednego wiceprezydent ma rację, z pewnością taka frywolność przy poważnych sprawach zainteresuje szerszą opinię publiczną. 

Tak czy inaczej znaki ograniczające tonaż zdjęto. Pozostały tylko te, które zabraniają wjazdu do miasta w godzinach 24:00-5:00 pojazdom powyżej 10 ton dopuszczalnej masy całkowitej z wyjątkiem „dojazdu do i z powiatu łomżyńskiego”.

Wszystkie zdjęcia wykonano dziś, 30 września 2022 roku.

 

Mostowy stan wyjątkowy

Foto: Zdejmowanie znaku przy wjeździe na nowy most od strony Piątnicy, godzina 17:30
Foto: Wjazd na nowy most około południa
Foto: Wjazd na nowy most około południa
Foto: Korki na nowym moście po godzinie 16.
Foto: Wjazd na nowy most, godzina 16:25
Foto: Zdjęte ograniczenie godzina 17:26
Foto: Zdejmowanie znaku przy wjeździe na nowy most od strony Piątnicy, godzina 17:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę