Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Komendant miejski PSP kpt. Bargielski na emeryturze

- Jestem zaskoczony tego typu pogłoskami w Łomży, bo do mnie jako rzecznika takie sygnały nie docierały – mówi młodszy brygadier Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, kiedy pytamy w środę, 28. września 2022, o przyczyny odwołania komendanta miejskiego PSP w Łomży kapitana Jacka Bargielskiego.

Jak informuje rzecznik Piotr Chojnowski, kapitan Jacek Bargielski skorzystał z prawa do odejścia na emeryturę, które mu przysługiwało. - To była zwykła procedura, a nie w trybie dyscyplinarnym – tłumaczy rzecznik Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Jeszcze raz powtarza, że takie jest stanowisko komendanta - starszego brygadiera Sebastiana Zdanowicza.

„ Mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania strażaków”
Przypomnijmy, że  Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Sebastian Zdanowicz z dniem 6. sierpnia 2021 r. odwołał ze stanowiska Komendanta Miejskiego PSP w Łomży st. brygadiera Dionizego Krzynę, zaś jednocześnie, od 7. sierpnia, powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Łomży kpt. Jackowi Bargielskiemu. W związku z tym awansem  komendanta PSP pisaliśmy w 4lomza.pl, że p.o. komendanta kapitan Jacek Bargielski ma za sobą około 20 lat służby w łomżyńskiej Komendzie Miejskiej PSP, że jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (2019) i pracował, m.in. jako oficer dyżurny jednostki.

Dwa miesiące później kapitan Jacek Marek Bargielski otrzymał, na uroczystości w siedzibie przy ul. gen. Sikorskiego, akt powołania z dniem 6. października 2021 roku na Komendanta Miejskiego PSP w Łomży. Wręczył mu dokument komendant wojewódzki Sebastian Zdanowicz. - Mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania strażaków – mówił kpt. Bargielski. - To jest moja jedyna jednostka, w żadnej innej nie pracowałem. Mieszkam w Łomży i chciałbym coś tutaj zrobić, pozostawić po sobie...

- 9. września 2022 r. kapitan Jacek Bargielski przeszedł na emeryturę – informuje brygadier Adam Kalinowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży, a od 10. września – p.o. komendanta.   

Oficjalne stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nie tłumaczy "chodzących po mieście" plotek. Nie tylko wśród strażaków mają krążyć filmiki które, jak wynika z opowiadań o nich, w niezbyt dobrym świetle stawiają byłego już komendata. Na jednym z nich można dostrzec mężczyznę idącego z taczką pod Komendą Miejską PSP w Łomży, a w tle słychać "aplauz" obserwujących. Ten jest najlżejszy, jak mówi plotka...

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Święto Strażaków

Nowy Komendant PSP w Łomży

Starszego brygadiera Krzynę zastąpił kapitan Bargielski

Strażacy opatrzyli rany rowerzystki po kolizji

Nowy zastępca komendanta strażaków PSP w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę