Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nurtujące wychowanie fizyczne na basenie w SP 1

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

"Szanowna Redakcjo, piszę do Państwa z prośbą o uzyskanie rzetelnych informacji odnośnie basenu" – napisał Czytelnik portalu 4lomza.pl. - Jestem rodzicem dwójki uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i okazuje się, że w tym roku szkolnym dzieci klas 1-3 nie mogą korzystać z basenu w ramach wychowania fizycznego.

Rodzic argumentuje, że SP 1 ma bezpośredni dostęp do basenu, więc dzieci nie muszą wychodzić na zewnątrz. Jak twierdzi Czytelnik, rodzice na koniec roku szkolnego w „Jedynce” nie otrzymali żadnej oficjalnej informacji, że nie będzie już lekcji pływania w przyszłym roku szkolnym. Dodaje, że „Miasto” tłumaczy się, że nie złożono odpowiedniego wniosku... Dlaczego? 

- Myślę, że większość rodziców mogłaby dopłacać za takie lekcje – zastanawia się nad rozwojem sytuacji Czytelnik, proponując, że zajęcia mogłyby być co drugi tydzień... Komentuje politykę finansową prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego ekipy: „Niezrozumiałe jest, że „Miasto” wydało ogromne pieniądze na koncert stacji TVP, a teraz nawet dokłada do realizacji programu, a nie zadba o własnych mieszkańców - dzieci. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam”.

Ludzie maile piszą na biuro@4lomza.pl
„Piszę do Państwa, ponieważ zbulwersowała mnie wczoraj informacja, przekazana na zebraniu w SP 1, że od tego roku ze względu na cięcia poczynione przez Prezydenta Miasta dzieciom z klas 0-3 zostaną zabrane zajęcia na basenie. Skoro Panu Prezydentowi brakuje pieniędzy w budżecie, to może niech oszczędności zacznie od siebie, a nie podnosi sobie wynagrodzenie z 10 tys. zł na 20 tys. zł miesięcznie. Coraz mniej podoba mi się sposób, w jaki Pan Prezydent dysponuje naszymi pieniędzmi z podatków.

Pozdrawiam,

Zbulwersowany Rodzic”

 

Dyrektor Kamińska wysłała smsa do 4lomza.pl
W piątek napisał do redakcji trzeci Rodzic dziecka z SP nr 1. „Nurtuje mnie pewna sprawa – klasy pierwsze z SP 1 w Łomży nie mają basenu, a zawsze był... Ponoć nie ma na te zajęcia pieniędzy... Trochę szkoda, bo w szkole poza lekcjami nie ma żadnych dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci. Przykre: szkoła przy basenie nie może zaoferować dzieciom zajęć na pływalni... To co się stało z tymi pieniędzmi w tym roku?”. Jak twierdzi Rodzic, „tylko klasa pierwsza o profilu sportowym ma basen”.

Próbowaliśmy wielokrotnie skontaktować się się z dyrektor SP nr 1 Krystyną Kamińską przez uprzejmość pani sekretarki w „Jedynce” i z wykorzystaniem zdobyczy nowoczesnej techniki cyfrowej. Jednak dyrektor SP 1 nie znalazła ani jednej chwili wolnego od narad czasu na rozmowę, mimo że zgodziła się porozmawiać o nurtującej Czytelników Rodziców sprawie. Zadaliśmy więc pytania w postaci smsowej.

Zapytaliśmy, co z zajęciami na basenie w tym roku?

Dyrektor Krystyna Kamińska: - Będą realizowane. 

Redakcja 4lomza.pl: - Dla klas pierwszych wszystkich czy tylko sportowej?

Dyrektor Krystyna Kamińska: - Wszystkich.

 

Wiceprezydent Stypułkowski zakomunikował 
W piątek odbywało się w pobliżu Urzędu Miejskiego  spotkanie dyrektorów szkół z władzami oświatowymi Miasta. W lakonicznym komunikacie kierownik kancelarii prezydenta Grzegorz Daniluk poinformował, że w Hali Kultury zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli. „Rozmawiano o bieżących problemach łomżyńskiej oświaty. Wiceprezydent Andrzej Stypułkowski zakomunikował również, że decyzją prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zostały wygospodarowane dodatkowe środki na zajęcia sportowe z pływania (SP 1, SP 10) i tenisa (SP 7 i PP 2). 

 

Być może, nie uzyskaliśmy jeszcze – jak poprosił nas pierwszy Czytelnik – wszystkich rzetelnych informacji odnośnie basenu, ale przynajmniej jedną kroplę wiadomości, która dolewa optymizmu do nurtującej sprawy wf w wodzie. To dobry prognostyk na weekend, a nawet na następny tydzień.

Mirosław R.  Derewońko

sms do red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę