Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Imprezy na ostatni weekend sierpnia

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Zakończenie wakacji na łomżyńskich bulwarach. Inauguracja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica z udziałem polskich, greckich i hiszpańskich artystów. Plenerowy spektakl dla najmłodszych w łomżyńskim porcie. Półmaraton Kurpiowski Pśejåk i familijna impreza w Nowogrodzie. Zlot pojazdów zabytkowych w Ostrołęce. Ostatni weekend sierpnia zapowiada się w Łomży i w regionie nad wyraz ciekawie, bo różnych wydarzeń i imprez nie brakuje, a wstęp na większość z nich jest wolny.

W piątkowe popołudnie warto wybrać się  na godzinę 18:00 do Muzeum Północno – Mazowieckiego. Tam w wyjątkowej scenerii wystawy czasowej „Mieszczańska Łomża“ aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży zaprezentują performatywne czytanie fragmentów „Moralności pani Dulskiej“ Gabrieli Zapolskiej. Akompaniament na żywo zapewni pianista Bogdan Szczepański, a wstęp jest płatny, 10 złotych od osoby.

O 21:30 do kina plenerowego w Parku im. Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma będzie można wybrać się za darmo. Zostanie tam wyświetlona komedia „Moje wspaniałe życie”, ukazująca zmagania z codziennością głównej bohaterki filmu Joanny, której życie ma dwie strony, jaśniejszą i mroczną. 

Sobota będzie miała do zaoferowania coś ciekawego miłośnikom sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie skansenu kurpiowskiego w Nowogrodzie odbędzie się bowiem Półmaraton Kurpiowski Pśejåk. O godzinie 14:30 przy scenie odbędą się biegi dla dzieci na dystansach 200, 600 i 800 metrów. Pół godziny później zaplanowano konkurencje dla dorosłych uczestników: nordic walking na 5 km, bieg na 7 km oraz główną półmaraton. Poza sportową rywalizacją jest przewidziany również koncert zespołu Leczsami około godziny 19, ognisko oraz familijny piknik.

W sobotę będzie też można wybrać się na plenerowy spektakl Teatru Lalki i Aktora, który w ramach projektu „Podlaskie zasilane kulturą“ zaprezentuje w łomżyńskim porcie o godzinie 17:00 familijny spektakl „Mała Syrenka“. To przeniesiona do czasów współczesnych ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, a główną rolę gra Julia Sacharczuk.

Niedziela 28 sierpnia również oferuje kilka imprez do wyboru, nie tylko w Łomży. Najwcześniej, bo już o godzinie 12:00, rozpocznie się sześciogodzinna impreza familijna, wieńcząca tegoroczne wakacje. Na terenach sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Żydowskiej 10 na starszych i młodszych będzie czekać moc atrakcji, przede wszystkim dla dzieci; zaplanowano również konkursy z nagrodami. Mają być symulatory lotów, spotkania z pracwnikami CPK i ciekawostki z pracy stewardes. Na finał o godz. 18:00 zagra Zespół Voyager.

O godzinie 13:00 w katedrze rozpocznie się uroczysta inauguracja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Solistami będą grecka śpiewaczka Marita Paparizou (kontralt) oraz skrzypek Waldemar Kośmieja, a znakomitą, znaną już łomżyńskim melomanom, orkiestrę kameralną Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis poprowadzi hiszpański dyrygent Jose Miguel Rodilla. W programie kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Jerzego Fryderyka Haendla i Antonio Vivaldiego.

O tej samej godzinie rozpocznie się i potrwa do wieczora, II zlot pojazdów zabytkowych z lat PRL w Ostrołęce. Będą w nim uczestniczyć również pojazdy zagraniczne, w tym z pochodzące z innych byłych krajów demokracji ludowej. Na terenie Auto Centrum Graniczna na placu przy ulicy Granicznej 1 przewidziano szereg atracji, na przykład malowanie aut i różne konkurencje, emocjonujące nie tylko dla ich uczestników, ale przede wszystkim dla widzów. Impreza będzie miała również wymiar charytatywny, z racji przeprowadzania w jej trakcie licytacji unikalnej gitary oraz zbiórki środków na leczenie zmagającego się z ciężką chorobą serca Olafka. 

W Jedwabnem odbędzie się parafialno-gminne Święto Plonów. o godz. 12:00 rozpocznie się msza świętą, o 13:30 przemarsz dożynkowy do parku przy MGOK-u i o 14:00 oficjalne otwarcie.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę