Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Evelina z Łomży robi karierę w Los Angeles

Główne zdjęcie
Aisha Francis i Ewelina Polnicka

Jak elegancko chodzić i tańczyć na szpilkach? Jak wyglądać stylowo i czuć się wygodnie w buciku, który ma obcas 10 lub 12 centymetrów wysokości...? Dziewczyna po II LO w Łomży chciała umieć tańczyć jak artyści z teledysków i wybrała się na studia do Nowego Jorku i Los Angeles. Uczyła ją Aisha Francis, choreograf Beyonce, Rihanny i Janet Jackson, czyli twórczyni stylu high heels dance. Kim jest Ewelina Polnicka, 29-latka, która w Akacie i Skreczu stawiała pierwsze kroki taneczne...?

Ewelina Polnicka urodziła się w Kolnie w 1993 r., w mieście, skąd pochodzi Krzysztof Kowalewski (tancerz Crazy Twisting Group, która zdobyła mistrzostwo świata z 2005 i Europy breakdance). Ale od początku życie Ewelinki to Łomża: nauka w SP nr 2, PG nr 1 (nie istnieje) i II LO imienia Marii Konopnickiej. Miała 7 lat, gdy zobaczyła w telewizji program muzyczny z tancerkami i tancerzami.

Szczęśliwe dzieciństwo z  Akatem i Skreczem
Jej koleżanki chodziły na zajęcia do Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT. - Mama zapytała, co mnie interesuje, a ja bez wahania odpowiedziałam, że taniec, więc przygodę z tańcem zaczęłam z własnej woli - wspomina czas sprzed ponad 20 lat Ewelina. - To był dobry czas, bardzo rozwijający, treningi z Magdą i Jackiem Baczewskimi, wyjazdy na turnieje w parze z partnerem Mateuszem Bagińskim - opowiada o kształtowaniu się ogromnej pasji do sztuki pięknego i harmonijnego poruszania się na parkiecie. 8 lat doskonaliła umiejętności, występowała w Akacie, zdobyła w kat. 12 - 15 lat klasę D, mając lat 11.

- Wyróżnialiśmy się na zawodach, bo byliśmy najmniejszą parą i byliśmy blisko klasy C. Dziecinne nieporozumienia sprawiły, że trenerzy zmienili nam pary, lecz z nowym partnerem nie miałam dobrego kontaktu. Z sentymentem wspominam szczęśliwe dzieciństwo i chętnie wracam do pamiątkowych nagrań... We wrześniu 2009 r. zaczęła tańczyć w formacji Skrecz Beaty Kisiel (1982 - 2010). Niestety, założycielka formacji hiphopowej zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 28 lat. Po śmierci małżonki Marek Kisiel z B.K. Step nie załamał się. W kształceniu tancerzy pomagali: Igor Dmochowski i Krystian Pieloch, dziś prowadzący DOM Fitnessu w Łomży, ul. Sikorskiego 201. W tym studio Evelina Polnicka poprowadzi w poniedziałek 29. sierpnia warsztaty z tańca na obcasach.

Z Miejskiego Domu Kultury do Ameryki
- Swoje pierwsze zajęcia prowadziłam ze Skreczem w B.K. Step - wspomina Ewelina. Instruktorzy organizowali co miesiąc zawody z choreografii, a w nagrodę zwycięzca prowadził trening. - Byłam bardzo ambitnym i zdeterminowanym dzieckiem. Chciałam uczestniczyć we wszystkich  zajęciach, umiejętnie łącząc to z nauką. Mama zawsze uważała, że mam bardzo wygórowane ambicje, i miała rację. Dlatego moje myśli, że będę studiować taniec w Nowym Jorku i Los Angeles, nie były jawne. Rodzice tłumaczyli, że  najpierw matura i studia w Polsce. Zaczęłam więc studia dziennikarskie w UWM w Olsztynie. Po roku zrezygnowałam. Powody były racjonalne. Szkoda było 5 lat młodości, podczas których powinnam poznać tajniki tańca za granicą, u źródła, u mistrzów, tworzących style i pracujących z największymi gwiazdami przemysłu rozrywkowego: sceny, estrady, filmu i telewizji. Z perspektywy lat widzę, że było to trudna, ale właściwa decyzja. Wymagała odwagi, niepatrzenia na konsekwencje, wiary w siebie. Koncentrowałam się na celu i nie przejmowałam przeszkodami. Rodzice opłacili mi studia w Broadway Dance Center w NYC. Sama zadbałam o swoje utrzymanie.

Broadway Dance Center w Nowym Jorku i LA
Mieszkała w NYC dwa lata. Kształciła się w uczelni, gdzie uczyli choreografowie i tancerze znani z filmu "Step Up". Trenowała pod kierunkiem: Jareda Jankinsa, Danielle Polanco, Luama. Na tydzień miała obowiązkowe 15 godzin: 4 godz. z hip hopu, 4 z jazzu, inne style do wyboru. Po powrocie do Polski Agustin Egurrola zaproponował jej pracę w Egurrola Dance Studio w Łodzi. Evelina po roku wraca do Stanów. W Los Angeles przeszła etapy castingu do agencji tanecznej, ale nie dostała się ze względów formalnych. Porażka to motyw powrotu do pozycji studenta, m.in. w: Debbie Reynolds Dance Studio przy Lankershim i Millennium Dance Complex na osiedlu Studio City (szkoła, gdzie Evelina od wiosny 2022 daje lekcje tańca; to marka globalna, która gościła tu Justina Timberlake'a, Britney Spears, Justina Biebera, Ushera, Katy Perry). Łomżynianka doskonaliła się w Playground LA w West Hollywood. Założycielką jest Robin Antin z grupy The Pussycat Dolls, z którą Evelina współpracuje przy eventach. Nagrywała np. iwent stworzony przez Robin z Cameron Diaz. Zajęcia z kreatorką tańca na szpilkach Aishą Francis wspomina jako inspirujące. Wystąpiła w teledysku dla kolumbijskiego piosenkarza Felipe Pelaez i kampaniach reklamowych: Disney i Kia Forte. Jeśli do tego dodamy wystąpienia na żywo w El Portal Theater - North Hollywood, Live House Hollywood, Jete, Carnival LA i wiele innych, to widać, że łomżynianka Evelina Polnicka w Los Angeles od 6 lat nie tylko mieszka, ale realizuje ciężką pracą marzenia, które rodziły się w Łomży. Creative director i choreografka podczas odwiedzin domu rodzinnego organizuje warsztaty taneczne w Polsce, m.in. Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. 29. sierpnia przeprowadzi zajęcia tańca na obcasach w Łomży. 

Dla młodych dziewczyn i dojrzałych kobiet
- Ewelina jest naprawdę wartościową i niezwykle utalentowaną osobą - mówi Ina Wawrzynkowska, pianistka, pedagog Szkoły Muzycznej w Łomży i uczestniczka zajęć w 2021 r. - Potrafi zaczarować ruchem wszystko, co wokół istnieje. Warto było pójść na zajęcia. Jej kontakt i sposób mowy ciałem, plastyczność i naturalna sensualność, przy wyglądzie drobnej dziewczyny z sąsiedztwa, zachwyca i utwierdza w świadomości, że kobieta jest piękna i może być czarująca bez nadmiernej i sztucznej eskalacji sfery wizualnej. Pierwsze szpilki mojej cudownej Mamy założyłam w trzecim roku życia. Legalnie chodzę w nich od 16. roku! Szpilki są jak świadectwo kobiecości i pewności siebie. Jak myśli, zapachy i ubrania, które wkładam, i idę w świat, czekając, co jeszcze mnie spotka tu i teraz. Każda para szpilek jest jak historia i wspomnienia od momentu zakupu lub otrzymania w prezencie.  

Evelina zapewnia, że na zajęciach Panie dowiedzą się, jak poruszać się w szpilkach, rozłożyć ciężar ciała i kontrolować ruchy, aby poczuć się pewnie i bezpiecznie, jak w czółenkach Marilyn Monroe. W szpilkach pięknie się układa sylwetka młodych dziewczyn i dojrzałych kobiet. IG @my1way2  . Zapisy na stronie https://trenujewdomu.com/?product=warsztaty-tanca-na-szpilkach-od-podstaw. 

Mirosław R. Derewońko
tel.  red.  696 145 146 

 

Foto: Aisha Francis i Ewelina Polnicka
Foto: Eric Bellinger i Ewelina Polnicka
Foto: Ewelina jako Creative Director
Foto: Ewelina na planie teledysku
Foto: Ewelina Polnicka Dana Foglia
Foto: Ewelina Polnicka Felipe Pelaez
Foto: Ewelina Polnicka Hollywood
Foto: Ewelina Polnicka jako fotografka
Foto: Jako kamerzystka Cameron Diaz
Foto: Programy taneczne
Foto: Taniec
Foto: Teledysk Felipe Pelaez

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę