Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Nowe wyceny pod bulwar w połowie września

Główne zdjęcie
Narew

Rzeczoznawca z Suwałk przygotuje operaty szacunkowe pod budowę bulwaru nad Narwią w Łomży. Czy to zakończy spór o wyceny, dowiemy się w połowie września, kiedy to nowe operaty mają być gotowe.

Udało się Starostwu Powiatowemu w Łomży wybrać rzeczoznawcę, który przygotuje operaty szacunkowe działek pod budowę bulwaru nadnarwiańskiego w Łomży. W pierwszym postępowaniu zgłosił się jeden oferent, a zaproponowana cena, znacząco przewyższała budżet zadania. Tym razem wpłynęły trzy oferty i Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego Jana Wojczulisa z Suwałk została wybrana. Na początku przyszłego tygodnia planowane jest podpisanie umowy.

Zadaniem rzeczoznawcy będzie przygotowanie operatów szacunkowych dla 11 nieruchomości, które znajdują się na trasie planowanej inwestycji Miasta Łomża. Nowe wyceny gruntów poznamy w połowie września br., kiedy to operaty mają być gotowe.

Przypomnijmy, 15 lipca br. Miasto Łomża ogłosiło przetarg na budowę bulwaru, jednak jego rozstrzygnięcie planowane jest na początek przyszłego roku. Ratusz liczy, że do tego czasu przejmie grunty, na których możliwa będzie budowa bulwaru. Część z nich już jest w jego gestii. Pozostało, może niewiele, ale na kluczowym odcinku, tj. pomiędzy portem a plażą miejską. Właściciele bowiem nie przyjęli wycen przygotowanych na zlecenie prezydenta Łomży i sprawa trafiła do wojewody, który Starostwu Powiatowemu w Łomży nakazał przeprowadzić ponowną wycenę. To właśnie będzie zadaniem wyłonionego wykonawcy.

 

Przetarg na budowę bulwarów ogłoszony, ale ...

Prezydent zastawił pułapkę na właścicieli gruntów, ale ludzie oczekują uczciwej ceny

Są miliony, nie ma ziemi

Kluczowa inwestycja prezydenta w powijakach

Miasto kupuje działki pod bulwar


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę