Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Imprezy na weekend

Największym wydarzeniem rozpoczynającego się dzisiaj weekendu będzie w Łomży niedzielny, transmitowany w telewizji, koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki Lato – Muzyka – Zabawa. Na muszli przy ulicy Zjazd wystąpią Patrycja Runo, Michał Wiśniewski i Anna Świątczak z Ich Troje, Krywań, Bayer Full, Mariusz Kalaga, Miły Pan, Defis, Kapela Pieczarki oraz gwiazda wieczoru Zenek Martyniuk. Również w niedzielę odbędzie się VII edycja zawodów Triathlon MOSiR Łomża, a podczas weekendu nie zabraknie też innych wydarzeń.

Weekendowe wydarzenia rozpocznie w piątek o godzinie 18:00 otwarcie wystawy malarstwa Renaty Zimnickiej-Prabuckiej w Galerii Pod Arkadami MDK-DŚT na Starym Rynku

„Wystawa „Po prostu patrz” to próba wyhamowania, choć na moment. Inaczej widzimy świat z perspektywy pasażera mknącego pendolino, inaczej z perspektywy dziecka na rowerku. W każdym prezentowanym na wystawie portrecie chciałam zawrzeć choć cząstkę jakiejś prawdy o mnie, o modelu, którą można dostrzec jedynie z tej drugiej perspektywy”  – przybliża tematykę wystawy Renata Zimnicka- Prabucka. Obrazom towarzyszyć będzie muzyka, dzięki autorskiemu recitalowi „Lilia & Ferrari” gitarzysty z Ukrainy Timura Slavova. Wstęp wolny.

Zwolennicy  nowocześniejszych dźwięków będą mogli z kolei wybrać się do restauracji Black Sheep, gdzie o godzinie 20:00 w cyklu muzycznych piątków wystąpi zambrowianin Goses, DJ i twórca muzyki elektronicznej. Rezerwacja stolików. 

Piątkowy wieczór zwieńczy seans w ramach Letniego Kina Plenerowego. O 21:30 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma zostanie wyświetlony film „Jumanji: Następny poziom” z udziałem Karen Gillan i Dany'ego DeVito, ciąg dalszy bestsellerowego „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Wstęp wolny.

Przez cały weekend można też wybrać się do kina Milenium, w którego trzech salach od 10:00 do 20:00 jest wyświetlanych sześć filmów, między innymi „Minionki: wejście Gru”, „Thor: miłość i grom” oraz „Kosmiczna przygoda Allana“.

Niedziela upłynie pod znakiem dwóch imprez. O godzinie 12:00 na plaży miejskiej rozpoczną się zawody triathlonowe. Uczestnicy VII edycja imprezyTriathlon MOSiR Łomża będą musieli przepłynąć stylem dowolnym 1,2 kilometra, po czym z portu wyruszą na trasę 15-kilometrowego wyścigu rowerowego, by zakończyć wyścig biegiem na 3 kilometry z metą na bulwarach. Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród planowane są na godzinę 13:30-14:00. Wstęp wolny.

Wieczorem obędzie się na muszli koncertowej przy ul. Zjazd koncert w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki Lato – Muzyka – Zabawa. To kolejna odsłona tej imprezy w Łomży po edycji w roku 2019. Tegoroczna zapowiadana jest jako „Folk Festival“ i będzie transmitowana od godziny 21:00 na antenie TVP2 i TVP Polonia, wstęp na teren imprezy od godziny 19:00. Na imponującej scenie wystąpią wykonawcy z nurtu pop, dance/disco polo i folk: Patrycja Runo, Michał Wiśniewski i Anna Świątczak z Ich Troje, Krywań, Bayer Full, Mariusz Kalaga, Miły Pan, Defis, Kapela Pieczarki oraz Zenek Martyniuk. W Łomży nie wystąpią Brathanki, które wcześniej zapowiadano. Wstęp wolny.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę