Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

W weekend na familijną imprezę albo do kina

W sobotę i w w niedzielę mieszkańcy Łomży i jej okolic mogą spędzić czas na dwóch dużych imprezach. „Gramy dla Filipka Nowackiego” to charytatywny turniej piłki nożnej w Piątnicy, zorganizowany na rzecz ciężko chorego chłopczyka, połączony z licznymi koncertami i atrakcjami dla młodszych i starszych. Familijny i charytatywny charakter, bo w jego trakcie również będzie można wesprzeć Filipka, ma mieć też niedzielny Podlaski Piknik Rodzinny na muszli przy ul. Zjazd, a od piątku do niedzieli nie zabraknie też innych imprez i seansów kinowych.

Weekendowe wydarzenia zaczną się w piątek o godzinie 20:00 w restauracji Black Sheep, gdzie w cyklu muzycznych piątków wystąpi Tom Forester, DJ, producent i autor remiksów. 

Kolejne cykliczne wydarzenie to Letnie Kino Plenerowe. O 21:30 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma zostanie wyświetlony film kryminalny „W labiryncie”. Gdyby zaś pogoda nie dopisała to przez trzy dni weekendu można wybrać się przez cały dzień, bo od 10:00 do 20:00, na seanse w trzech salach kina Milenium, gdzie do wyboru jest aż pięć filmów dla różnych grup wiekowych, od animowanego obrazu „Minionki: wejście Gru” do przygodowego „Thor: miłość i grom”. 

Sobota upłynie w regionie pod znakiem VII edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich "Bitwa regionów" i charytatywnego turnieju dla Filipka Nowackiego. Organizowana przez klub piłkarski Kulturalni Łomża impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 na terenie kompleksu sportowego przy hali w Piątnicy, wstęp na nią jest wolny. Filipek zmaga się z SMA 2, rdzeniowym zanikiem mięśni – śmiertelną chorobą genetyczną, a koszt dającej mu szanse na wyleczenie terapii genowej wynosi ponad 9 milionów złotych. Stąd liczne imprezy i zbiórki organizowane na rzecz chłopca, w tym już kolejna odbywająca się w Piątnicy. Tym razem w turnieju piłkarskim rywalizować będzie 20 drużyn 5+1, podzielonych na cztery grupy – nie tylko z Łomży i jej okolic, ale też z Zambrowa, Ostrołęki i Ełku. Podczas turnieju odbędzie się również wiele koncertów; wystąpią między innymi: zespół Bajorek, Marcin Fabiszewski Przemysław Piotrowski, Julita Kaczyńska, Jacek Rogiński i Fajzer, Shock, Golden Eye, Drefix, Faustyna, Badboys, Roxter oraz Leczsami. Organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych: malowanie twarzy, zajęcia z animatorami, zabawy i konkursy z nagrodami, fontannę wodną oraz darmowe słodkości. Będzie też specjalne stoisko, na którym będzie można kupić – i od razu wrzucić pieniądze dla puszki, bo cały dochód z imprezy, gdzie wszyscy występują i pracują przy niej za darmo – zostanie przeznaczony na lecznie Filipka, różne przysmaki, na przykład: frytki, popcorn, watę cukrową, lody czy lizaki. Za datek do puszki będzie też można korzystać z dmuchańców.

Wymiar charytatywny będzie miał też niedzielny Podlaski Piknik Rodzinny, bowiem w jego trakcie również będą zbierane pieniądze na leczenie Filipka Nowackiego. Familijna impreza na koncertowej muszli przy ul. Zjazd rozpocznie się o godzinie 15:00, wstęp wolny. Liczne atrakcje, w tym lody, wata cukrowa izabawy na dmuchańcach również będą za darmo, podobnie jak degustacje regionalnych potraw na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, zajęcia dla dzieci czy warsztaty taneczne. Przewidziano też pokazy ratownictwa medycznego oraz konkursy z nagrodami. Poza stoiskami służb mundurowych czy producentów lokalnych produktów spożywczych oraz rękodzieła będzie też można zapoznać się z ofertą choćby Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Książnicy Podlaskiej Podlaskiego Instytutu Kultury czy Punktu Informacji Turystycznej w Łomży, ponieważ impreza jest organizowana przez miasto Łomża przy wsparciu województwa podlaskiego. Dzięki temu zostaną też wyświetlone dwa filmy w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego: o godzinie 18:00 animowany 

„Rock Dog. Pies ma głos!”, a o 20:00 „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą w roli głównej. 

Filip plakat 16 VII 22.jpg

 

Wojciech Chamryk

 

Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę