Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sandra Dudzic: "Można iść do każdego fryzjera"

- Oddałam 4 warkocze po 60 centymetrów w 2020 r. właśnie na Fundację Rak'n'Roll - napisała do redakcji 4lomza.pl Czytelniczka Sandra Dudzic, która niefarbowane nigdy włosy zapuszczała około 4-5 lat i zamierza za rok, może za 2 lata oddać ponownie 50-60 cm. Pani Sandra zareagowała na artykuł o dziewczynce, która przez 10 lat hodowała włosy i udało się jej pierwszy raz oddać 40 cm.

Pani Sandra w mailu rozwinęła i doprecyzowała informacje, jakie pojawiły się w dwóch artykułach 4lomza.pl na temat możliwości wspierania kobiet z nowotworem w trakcie chemioterapii. Fundacja Rak'n'Roll z Warszawy prowadzi akcję "Daj włos!", czyli zbierania włosów naturalnych, z których pracownia utka peruki. Działalność Fundacji pozwoliła podarować ponad 4 tysiącom kobiet peruki, poprawiających wygląd i samopoczucie. Ale na utkanie jednej trzeba mieć włosy od 6 do 10 osób...

Olga Myślińska: "Włosy można obciąć samodzielnie"
Pani Sandra wyjaśnia, że nie można oddać na perukę włosów rozjaśnianych - z powodu zniszczenia struktury włosa. Natomiast włosy farbowane na ton ciemniejszy niż naturalny kolor, włosy siwe i w naturalnym kolorze można - zapewnia Czytelniczka - spokojnie oddać na Fundację. Prawdą jest, że przed oddaniem włosów należy je umyć w szamponie do włosów, ale nie należy nakładać odżywki.

W artykułach podaliśmy, że w Łomży włosy prawidłowo ścina i przekazuje Fundacji Salon Edyta, a Pani Sandra znacząco wzbogaca naszą wiedzę. - Nie trzeba szukać specjalnie fryzjera, który obcina włosy na Fundację - rozwija wątek miejsca, gdzie Darczyńczynie i Darczyńcy mogą ściąć włosy na perukę. - Można iść do każdego fryzjera i powiedzieć, żeby umył włosy w szamponie bez  użycia odżywki, a później zrobił warkocze na minimalnie 25-30 cm i obciął je na odpowiedniej długości. 

- Informacje w wiadomości od Czytelniczki są prawidłowe - potwierdza Olga Myślińska z Fundacji Rak'n'Roll, twórczyni strategii komunikacyjnych dla sektora medycznego, poszukująca rozwiązań, które zachęcą do profilaktyki i dobrego stylu życia. - Włosy przekazywane na peruki powinny mieć minimum 25 centymetrów. Nie mogą być rozjaśniane, co oznacza, że jeśli kiedyś były, to w chwili obcinania nie mogą być rozjaśnione, tylko nowe, które odrosły. Natomiast mogą być pofarbowane na kolor ciemniejszy niż naturalny, lecz nie mogą być farbowane naturalnymi farbami typu henna. Przy ostatnim myciu przed ścięciem włosów nie należy używać odżywki. I tak, włosy można obciąć samodzielnie, u swojego fryzjera lub w salonie partnerskim, a wystarczy stosować się do instrukcji dostępnej na naszej stronie. Bardzo ważne jest dokładne wysuszenie włosów przed przesłaniem. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie: www.raknroll.pl/dajwlos


Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Po 10 latach ścięła włosy i oddała na perukę

Włosy na perukę od 10-latki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę