Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Po 10 latach ścięła włosy i oddała na perukę

Główne zdjęcie
Ola Mościcka na fryzjerskim fotelu

- W sezonie letnim, pokomunijnym, dzieciaki przychodzą co chwilę, dziewczynki i chłopcy też, mężczyźni nawet przychodzą, którzy zapuszczają warkocze i ścinają - opowiada fryzjerka z Salonu Edyta w Łomży, ścinająca włosy dla Fundacji Rak'n'Roll z Warszawy, która prowadzi akcję tkania peruk dla kobiet w trakcie chemioterapii. - Mierzymy w warkoczu długość, minimum od gumki do gumki musi być 25 cm. Może być więcej... Rak'n'Roll ufundował dotychczas ponad 4 tysiące peruk.

Ola Mościcka od prawie 10 lat hodowała włosy dla ładnego wyglądu, co było wspólnym pomysłem z jej mamą. Jednak gdy na dworze zrobiło się za gorąco, to zbyt długie włosy zaczęły dziewczynce przeszkadzać. Mimo że to była pierwsza wizyta Oli w salonie fryzjerskim, spokojnie spała w nocy. - Moje włosy pójdą na perukę - mówi młodziutka Dobrodziejka, bardzo zadowolona, że jej włosy będą nadal "żyć" na głowie innej kobiety, zmagającej się z nowotworem. - Fajnie pomagać innym.

Potrzebne tylko włosy niefarbowane
Mama Oli, Urszula Mościcka, wcześniej w rozmowie z córeczką zastanawiała się, jaki mógłby być pożytek dla innych po ścięciu długich na około 40 cm włosów: blond, umyte, czyste, niefarbowane, bez odżywki. - Bo włosy pofarbowane, tlenione, pielęgnowane odżywkami nie nadają się na peruki dla pań podczas chemioterapii, muszą być naturalnie czyste - wyjaśnia Pani Urszula. - Zależało nam obu, żeby takie ładne włosy się nie zmarnowały. Chciałyśmy móc oddać je komuś, komu z powodu choroby nowotworowej włosy wypadły, aby miał perukę i żeby mu nie było tak przykro. Słyszałam  o działalności Fundacji Rak'n'Roll, która na swojej stronie listę salonów. W Łomży to Salon Edyta przy ul. Małachowskiego 6. Ola przyszła z umytymi włosami, które Pani fryzjerka zaplotła w cztery warkoczyki, po czym ścięła i wyśle do Fundacji. Ale wiem, że na jedną perukę włosów trzeba dużo, dużo więcej... Dlatego Pani Urszula i Ola zachęcają innych do przyłączenia się do akcji Rak'n'Roll.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

https://www.raknroll.pl/dajwlos/

230804070022.gif
Foto: Ola Mościcka na fryzjerskim fotelu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę