Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Zatonęła łódka WOPR w Porcie Łomża

W czwartek rano Tomasz Malinowski odwiedził marinę w Porcie Łomża. Prezes Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z przygnębieniem ujrzał, że stara łódka WOPR osiadła na linkach cumowniczych, dzięki czemu nie opadła całkowicie na dno, dziób niezłomnie unosząc do góry. - Prawdopodobnie przeciekała - interpretuje wydarzenie prezes Malinowski. Przynajmniej dobrze, że łódka nie zatonęła podczas patrolowania rzeki Narew przez ratowników...

Zatopiona łódź to jedna z trzech jednostek pływających w dyspozycji łomżyńskiego WOPR-u. Na razie prezes Malinowski nie planuje uruchamiania zbiórki na portalach pomocowych, ponieważ na echosondę do badania dna rzeki i nowy silnik do jednej z łodzi wcześniej nie zebrano znaczących kwot. Zbawiennym darczyńcą okazała się Fundacja KGHM, wyasygnowawszy w ramach pomocy po 20 tysięcy złotych: zarówno na echosondę, jak i na silnik. WOPR próbował pozyskać fundusze na nową łódź patrolową w ramach kilku innych projektów, ale jak na razie - bezskutecznie. Miasto Łomża również nie kwapiło się z następnym wydatkiem, który generuje koszty trwałe w budżecie samorządu.
W sprawie zatopionej łodzi WOPR zgłosił się do ubezpieczyciela, jednak społecznicy nie spodziewają się całkowitego pokrycia szkody. Czy w sprawie doposażenia łomżyniaków w ciut nowocześniejszą niż osiadła na dnie łódź z 1994 r. pomoże marszałek województwa podlaskiego...? A może z pomocą pospieszy Prezydent RP Andrzej Duda, u którego gościli rok temu WOPR-owcy?

https://zrzutka.pl/tfe47n

Przez 5 miesięcy na zrzutka.pl 68 Darczyńców przekazało na echosondę i silnik dla WOPR Łomża 4 803 złote - prawdopodobnie zgodziliby się na przekazanie zebranej kwoty na zakup nowej łodzi, z lepszego materiału niż prawie 30-letnia łajba... Nowocześniejsza łódź kosztuje ok. 48 tys. zł brutto.

W czasie wakacji rzekę i brzeg patroluje pływający inną łodzią patrol WOPR:  nr tel. 662 029  662.   

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

WOPR w Łomży apeluje o zrzutkę na silnik i echosondę

Łomżyński WOPR i Scubamaniak gościli u Prezydenta RP

Uratowali 5 żyć

Numer alarmowy WOPR

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę