Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Podpisana umowa na kolejne elektryki

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes zarządu Busnex Poland Marcin Kucharski (fot. Busnex Poland)

Firm Busnex Poland dostarczy do Łomży kolejne chińskie autobusy elektryczne Yutong. Unieważniony, a następnie przywrócony przetarg rozstrzygnięto na korzyść jedynego oferenta.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes zarządu Busnex Poland Marcin Kucharski podpisali we wtorek 12.07 w Ratuszu umowę na dostawę 6 nowych 12-metrowych autobusów elektrycznych Yutong E12. Autobus wybrany przez Łomżę ma ponad 12 metrów długości i niskopodłogową konstrukcję, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest wyposażony w automatyczną klimatyzację oraz rekuperator energii, umożliwiający odzyskiwanie jej podczas hamowania. Za 6 autobusów elektrycznych Łomża zapłaci prawie 18,5 mln zł brutto. Dostawa planowana jest do końca roku. 

Przetarg na 6 autobusów elektrycznych został ogłoszony na początku marca 2022 roku. Ofertę złożyła tylko jedna firma, właśnie Busnex Poland. Dość nieoczekiwanie pod koniec maja, ponieważ w listopadzie 2021 roku podpisano umowę z tą firmą na dostawę 2 autobusów elektrycznych, ze względu na błędy formalne unieważniono przetarg. Oferent nie zgodził się z tą decyzją i odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO potwierdziła, iż nie było podstaw do unieważnienia przetargu na dostawę autobusów elektrycznych i nakazała powtórzenia oceny ofert. W jej wyniku uznano jedyną ofertę Busnex Poland za najlepszą. 

Zakup autobusów elektrycznych został dofinansowany kwotą niemal 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”. Obejmuje on również inwestycje w OZE i magazyny energii na potrzeby komunikacji publicznej.

Ponadto Łomża w ramach zielonego transportu otrzymała ponad 8,5 mln zł na kolejne cztery autobusy elektryczne.

 

Unieważniony przetarg na autobusy elektryczne

Busnex nie zgadza się z miastem Łomża i się odwołuje

Nieważne unieważnienie przetargu na elektryki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę