Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Unieważniony przetarg na autobusy elektryczne

Główne zdjęcie
Testowy autobus elektryczny Yutong

Ratusz unieważnił przetarg na zakup 6 autobusów elektrycznych. Z uzyskanych informacji wynika, że powodem były przyczyny formalne.

Tylko jedna oferta wpłynęła na ogłoszony na początku marca przetarg na dostawę 6 autobusów elektrycznych. Złożyła ją ta sama firma Busnex Poland Sp. z o.o., która już ma dostarczyć dwa autobusy, na które umowę podpisywano 25 listopada 2021 roku. Zapewniano wówczas, że jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w majówkę mieszkańcy mieli jeździć elektrykami, ale formalnie firma do listopada ma czas na dostarczenie dwóch 12-metrowych chińskich autobusów YUTONG. 

Teraz Urząd Miejski poinformował o unieważnieniu postępowania na dostawę kolejnych 6 autobusów. W postępowaniu złożono jedną ofertę, jednak w trakcie badania oferty stwierdzono, że oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Z uzyskanych informacji wynika, że chodzi o błędy formalne, polegające na niewłaściwym formularzu oferty.

Jeśli nie będzie odwołania, to w ciągu około dwóch tygodni Ratusz planuje ponownie ogłosić taki przetarg. Zakup bowiem dokonywany jest z projektu pn. "Zrównoważona mobilność miejska w Łomży", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego już wykonano inne zadania.

 

Prawie 5 600 000 zł za dwa autobusy elektryczne dla MPK

Czekamy na elektryki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę