Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Weekend koncertów i innych wydarzeń

Główne zdjęcie
Drozdowo, zdjęcie ilustracyjne

Wystawa prac studentów wybitnego grafika Andrzeja Kaliny. Cztery koncerty w ramach finiszującego XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Letnie kino plenerowe w parku papieskim. Impreza „Aktywnie na bulwarach”, inaugurująca łomżyńskiego ŁoKeRa, zakończona plenerową potańcówką z zespołem Siemieniacy. To tylko niektóre z atrakcji zaczynającego się dzisiaj weekendu. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Drugi weekend lipca w wymiarze artystycznym zacznie się o godzinie 18:00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku. Ponownie zagoszczą tam najlepsi studenci Pracowni Grafiki Artystycznej Andrzeja Kaliny Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jan Daciuk, Marta Dawidiuk, Lizaveta Krat, Alisa Marchenko, Zuzanna Mieszczanek i Alicja Rau-Dobkowska zaprezentują prace, składające się na wystawę „Najlepsze dyplomy 2020-2021”. „Mamy oto do czynienia z kreacją opartą na tradycyjnym warsztacie, jak czyste, perfekcyjne linoryty Marty Dawidiuk, czy łączące intaglio i linoryt, gęste od graficznej materii i zarazem malarskie prace Zuzanny Mieszczanek. Są grafiki, w których punktem wyjścia była fotografia: Jan Daciuk cyfrowo rozkłada i przetwarza detale miejskiej architektury; Lizaveta Krat z industrialnych form składa nowe formy-znaki; Alicja Rau-Dobkowska z intymnych fotografii tworzy monumentalne seriografie o graficznej fakturze. Z kolei Alysa Marchenko ze zbudowanych przez siebie obiektywów tworzy instalacje, w których równorzędną rolę odgrywa światło” pisze w katalogu wystawy Piotr Żaczek, wraz z Andrzejem Kaliną i Wojciechem Domagalskim autor prezentowanej w galerii w roku 2019 wystawy „Miejsca”. 

Również w piątek, ale o godzinie 21:30, w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się pierwszy seans łomżyńskiego kina plenerowego, proponującego film „Na rauszu” Thomasa Vinterberga.

Tego samego dnia odbędzie się też kolejny koncert XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża: w drozdowskim kościele o godzinie 19:00 program „Muzyka słonecznej Andaluzji”, obejmujący utwory z XVI-XX wieku, w tym tak słynnych kompozytorów jak Isaac Albeniz czy Manuel de Falla, zaprezentują Marlena Borowska, Krzysztof Cyran i Dariusz Wójcik.

Sobotnim festiwalowym koncertem będzie „Bel canto – amore mio”, odbywający się w auli Akademii Nauk Stosowanych o godzinie 19:00, przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy urodzin wybitnego śpiewaka Andrzeja Hiolskiego. Arie ze słynnych oper Wagnera, Verdiego, Bizeta, Rossiniego czy Pucciniego zaśpiewają: Beatriz Blanco, Edyta Piasecka, Tomasz Mazur, Sławomir Naborczyk, Rafał Songan i Liang Yu.
W niedzielę na naszym terenie odbędą się dwa koncerty festiwalu Drozdowo-Łomża.

O 11:45 chińscy śpiewacy Zhu Jin i Liang Yu oraz organista Stanisław Maryjewski zapewnią  w kościele pw. Krzyża Świętego artystyczną oprawę mszy świętej, po czym odbędzie się koncert wokalno-organowy z bardzo ciekawym repertuarem.

Festiwal zakończy niedzielna „Wielka gala w pałacu” o godzinie 17:00 w parku dawnej siedziby Lutosławskich, w której mieści się obecnie Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie.

Niedzielne popołudnie będzie też można spędzić bardzo aktywnie na terenach sportowo-rekreacyjnych nad Narwią, dzięki zaczynającej się o godzinie 12:00 oficjalnej inauguracji ŁoKeRa, odbywającej się pod hasłem „Aktywnie na bulwarach”. W tym samym miejscu w godzinach 16:00-20:00 zaplanowano też plenerową potańcówkę ze znanym już łomżyńskiej publiczności zespołem Siemieniacy. Taneczna impreza odbędzie się też w niedzielny wieczór w Nowogrodzie, ale wstęp na nią jest płatny. Pod wiatą na terenie hotelu Kurpia Arte wystąpią: DJ Baxx, Bart Van Crazy, Kubańczyk oraz Skolim. 

Wojciech Chamryk

 

240206081801.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę