Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Zmarł mężczyzna, który podpalił się pod komendą w Kolnie

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Prokuratura Okręgowa w Łomży potwierdza śmierć mężczyzny, który 4 lipca 2022 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kolnie dokonał samospalenia. Prokuratura bada ewentualny udział osób trzecich.

W dniu 4 lipca 2022 roku około godziny 17:15 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kolnie Damian S. targnął się na własne życie poprzez samospalenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 35-letni mężczyzna przyszedł pod budynek Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, oblał się łatwopalną substancją, po czym dokonał samopodpalenia. Postronny świadek oraz oficer dyżurny policji zaczęli gasić mężczyznę oraz palący się trawnik oraz pobliski krzak.

Po zaopatrzeniu medycznym przez załogę karetki pogotowia ratunkowego Damian S. został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a następnie przyjęty na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. 7 lipca br. 35-letni mieszkaniec Kolna zmarł.

Prokuratura Okręgowa w Łomży nadzoruje śledztwo dotyczące doprowadzenia namową lub przez udzielenie pomocy Damiana S. do targnięcia się na własne życie poprzez samopodpalenie, tj. o czyn z art. 151 k.k. „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” To standardowa procedura, kiedy dochodzi do targnięcia się na własne życie. 

„W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia motywów jego  działania i przyczyn jego śmierci” - czytamy w komunikacie.

 

Pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kolnie najprawdopodobniej podpalił się 35-letni mężczyzna


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę