Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pięcioro małych dzieci samotnie bawiło się nad rzeką

Jak poinformowaliśmy we wtorek, ratownik na plaży w Łomży dostrzegł grupkę dzieci, bawiących się nad rzeką. - Najmłodsze z nich wyglądało na około 2 lata - przekazuje szczegóły podkomisarz Justyna Janowska z Policji w Łomży. - Kiedy zainteresował się losem pięciorga dzieci, podeszły do niego dwie kobiety. Oświadczyły, że mają wszystko pod kontrolą. Wtedy wyczuł od nich alkohol...

Wydarzenia  rozgrywały się we wtorek po południu. Oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że "na plaży miejskiej dwie kobiety awanturują się z ratownikiem wodnym". Na kąpielisko pojechali policjanci. - Z relacji ratownika wynikało, że zwrócił paniom uwagę, że łączenie alkoholu z opieką nad dziećmi nad wodą jest nieodpowiedzialne - mówi policjantka. - Kobiety nie widziały problemu w swoim zachowaniu i mówiły, że wypiły tylko po piwie. Wywiązała się pomiędzy nimi awantura. 

Policjanci ustalili, że 25-latka przyjechała na plażę z 3-letnim synem i 5-letnią córką, zaś 26-latka z 2-letnią córką oraz synami w wieku: 5 i 6 lat. Badania alkomatem wykazały, że młodsza  pani miała blisko promil alkoholu w organizmie, natomiast starsza - ponad pół promila. Dzieci przekazano pod opiekę krewnym, a kobiety odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

- Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji ratownika wodnego nie doszło do potencjalnej tragedii - komentuje podkomisarz Janowska. - Woda i alkohol to nie jest dobre połączenie, zwłaszcza gdy należy opiekować się małymi dziećmi.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Czysta plaża nad Narwią czynna co dzień za darmo


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę