Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Więcej pieniędzy dla Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

Główne zdjęcie
Wceminister Dariusz Piontkowski i senator Marek Komorowski

Ministerstwo Nauki zwiększyło subwencję dla uczelni zawodowych. Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała ekstra ponad 4,4 mln zł. Dziś wiceminister Dariusz Piontkowski wręczył rektorowi Dariuszowi Surowikowi symboliczny czek.

- Uczelnia w Łomży otrzyma dodatkowo, jednorazowo, ponad 4,4 mln zł. Przy subwencji podstawowej nieco ponad 20 mln zł to, jak sądzę, duży dodatkowy zastrzyk środków, który pozwoli spokojnie myśleć o dalszym rozwoju uczelni – mówił sekretarz stanu w MEiN Dariusz Piontkowski. - Oprócz odniesienia do podstawowej subwencji, brano pod uwagę potencjał rozwojowy uczelni, i liczbę studentów. Uczelnia łomżyńska w tym rankingu wypadła zdecydowanie ponad przeciętną co potwierdza Ranking Perspektyw, który docenił działalność tej uczelni, jej działalność naukową, rozwój i potencjał – chwalił wiceminister.  

- To jest ogromny zastrzyk finansowy. To nam pozwala spokojnie myśleć o przyszłości w tym roku, w tych trudnych czasach – mówił rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, prof. ANSŁ. -  Zwiększenie subwencji ponad 20% powoduje, że czujemy się bezpieczni.

Rektor dziękował za docenienie rozwoju uczelni. 

- Staramy się robić wszystko, aby ta uczelnia rozwijała się dynamicznie. Pracujemy naukowo, mamy świetną dydaktykę, mamy świetny campus, znakomitych pracowników i studentów, a przy takim wsparciu ministerstwa będziemy rozwijać się jeszcze szybciej – podsumował.

_MG_2515.JPG
Caption

 

Wiceminister Dariusz Piontkowski przekazał, w obecności senatora Marka Komorowskiego i prorektor Sylwi Chojnowskiej, rektorowi ANSŁ Dariuszowi Surowikowi symboliczny czek na kwotę 4 436 900 zł. 

- Zwiększają nam się koszty w różnych aspektach, a te zwiększone środki pozwalają nam bezpiecznie myśleć o przyszłości, o tym, że wynik finansowy będzie bezpieczny – tłumaczył rektor i dodawał, że wynik finansowy prognozowany jest jako dodatni. 

Obecnie ANSŁ liczy około 1,5 tys. studentów, ale jest to po obronach i w czasie rekrutacji. Rektor Surowik wyjaśniał, że pierwszy rok oscyluje w granicach 700-800 osób. 

- Mamy nadzieję, że ponad 2 tys. studentów rozpocznie naukę w nowym roku akademickim – zakończył rektor ANSŁ.

 

240206081801.gif
Foto: Wceminister Dariusz Piontkowski i senator Marek Komorowski
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę