Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nagrodzona rymowanka Karoliny Lipińskiej

Główne zdjęcie
Karolina Lipińska

Karolina Lipińska zajęła I miejsce w wojewódzkim etapie III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. We wtorek Minister Przemysław Czarnek oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik wręczyli wyróżnienia laureatom.

Laureatka, Karolina Lipińska ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie napisała rymowankę:

 

W dzień deszczowy, w pewnej gminie

wchodził Adek po drabinie

A, że były śliskie stopnie,

upadł, potłukł się okropnie.

 

Gdy w szpitalu wylądował,

wypowiedział takie słowa:

„Kto o bezpieczeństwo dba,

ten nie leży tak jak ja.”

Zadanie polegało na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczne edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. 

W konkursie wzięło udział 1 521 dzieci z terenów wiejskich. Rymowanki były oceniane na dwóch etapach. W ocenie komisja brała pod uwagę: zgodność z ideą i tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość przekazania treści oraz walory językowe. Autorzy 20 najwyżej punktowanych prac otrzymali nagrody rzeczowe.

 

Foto: Karolina Lipińska
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę