Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Pół przejścia już jest

Drogowcy kończą prace nad budową przejścia na jednej nitce ulicy Zjazd. Pozostanie jeszcze druga nitka, ale kiedy prace zostaną zakończona zależy także od pogody.

Trzy tygodnie temu rozpoczęły się prace nad przesunięciem przejścia dla pieszych na ulicy Zjazd przy dojeździe do Ronda Kościuszki. To skutek głośnego wypadku śmiertelnego, do którego doszło na początku grudnia 2021 roku. Aby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu specjalna komisja złożona z przedstawicieli policji, zarządcy drogi i służb ratowniczych zdecydowała o cofnięciu przejścia tak, aby nie można była wejść na jezdnię idąc wzdłuż ogrodzenia II LO. Tak bowiem pod koła ciężarówki dostała się ofiara wypadku. 

Pracownicy MPGKiM „nowe przejście” wytyczyli około 3 metrów w stronę ulicy Zjazd. W miejscu pierwotnego przejścia pojawiły się barierki z łańcuchem, które mają wymusić zmianę toru marszu. Wymalowano nowe pasy i prace na tej części przejścia zostały zakończone.

Druga nitka, czyli zjazd z ronda, wymaga naprawienia ze względu na zły stan asfaltu na wysokości przejścia. Ze względu na dynamiczną pogodę, nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi. Pracownicy zapowiadają, że prace w tym newralgicznym punkcie wykonane mają zostać wieczorem, kiedy mamy do czynienia z mniejszym ruchem. Po naprawieniu jezdni zostaną wymalowane pasy. Zakończenie prac przewidywane jest za około 1,5-2 tygodnie. 

 

Utrudnienia na pl. Kościuszki potrwają 3 tygodnie

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę