Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyniak w Radzie do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty

Główne zdjęcie
Fot. MEN

Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek wręczyła powołania nowym członkom Rady do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty. Wśród docenionych znalazł się pochodzący z Łomży nauczyciel Piotr Chmielewski.

Rada odpowiedzialna jest za doradzanie Ministrowi Edukacji i Nauki w zakresie poprawy funkcjonowania systemu oświaty. Do jej zadań należy m.in. wyrażanie opinii na temat planowanych zmian w obszarze oświaty i wychowania oraz ustalania przez ministra kierunków realizacji polityki oświatowej państwa. Członkowie rady dokonują analizy otoczenia funkcjonowania organów prowadzących szkoły i organów sprawujących nadzór pedagogiczny. Rada przygotowuje opinie i stanowiska dla ministra w zakresie doskonalenia sytemu oświaty oraz uczestniczy w opiniowaniu aktów prawnych.

Wiceminister Marzena Michałek wręczyła we wtorek 7  czerwca br. akty powołania i  wśród 9 osób znalazł się nauczyciel z Łomży. Piotr Chmielewski uczy fizyki i matematyki w ZSCKR w Marianowie oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Agrobiznesu. 

Chmielewski w zmianach jakie się dokonują dostrzega pozytywy w nauczaniu historii czy kształceniu zawodowym. Widzie jednak zbyt dużą biurokrację w szkołach. 

- Będę dążył, i mam na to pomysły, aby ją zmniejszyć – mówi Piotr Chmielewski.

Wskazuje tu na dzienniki elektroniczne bez udziału w postaci papierowej i stworzenie archiwum danych elektronicznych. Nowopowołany członek zespołu docenia szeroki zakres koniecznej do przyswojenia nauki, jednak brak jest w szkole nauki dyskusji.  

- Człowiek z wiedzą ogólną nie boi się podejmowania wyzwań, potrafi wziąć udział w debacie publicznej, bo mamy problem z wypowiadaniem się publicznie. Stąd się bierze hejt, a nie rozmowa – podsumowuje. 

_MG_5397.JPG
Piotr Chmielewski w trakcie zajęć z astronomii w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

 

Akt powołania podpisał Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Foto: Fot. MEN
Foto: Piotr Chmielewski w trakcie zajęć z astronomii w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę