Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Meandry z wyróżnieniem

Główne zdjęcie
Projekt Artystyczny Meandry

Projekt Artystyczny Meandry z Łomży został wyróżniony w ogólnopolskim przeglądzie Podlaska Scena Folkloru. Tancerze ujęli jurorów Tańcami Szlachty Ziemi łomżyńskiej.

W niedzielę 29 maja w Bielsku Podlaskim odbył się  ogólnopolski przegląd Podlaska Scena Folkloru. Tematem przewodnim konkursowego przeglądu był folklor Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi oraz Mazowsza Wschodniego, czyli regionów tworzących kulturowy krajobraz Podlaskiego. 

Na scenie pojawiło się 12 zespołów w różnym wieku, od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. Oprócz występów odbyły się także warsztaty tańca i śpiewu, które poprowadzili przedstawiciele Zespołu „Żemerwa” z Bielska Podlaskiego.

Projekt Artystyczny Meandry zaprezentował Tańce Szlachty Ziemi łomżyńskiej. Choreografię przygotował Mariusz Żwierko, a stylizacją strojów zajęła się Magdalena Białecka i Urszula Doda. 

Wyróżnienia otrzymali: Projekt Artystyczny „Meandry” z Łomży i Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej z Lublina. Trzecie miejsce Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” z Grajewa, drugie miejsce Zespół Tańca Ludowego „Bystry” z Augustowa, a pierwsze miejsce Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy.

Projekt Artystyczny Meandry powstał w 2014 roku w Łomży i skupia osoby zainteresowane tańcem i śpiewem. W swoich działaniach łączy zabawę z zajęciami tanecznymi. W zespole możemy zobaczyć osoby dorosłe i studentów. Kolejny termin zapisów do Projektu Artystycznego Meandry już jesienią.

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę