Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Nowy teledysk Adama Kalinowskiego

„Papierowe miasta” to najnowszy singiel Kalinovskiego, promujący debiutancki album „Być może ostatnia płyta” pochodzącego z Łomży wokalisty. Rockową, nader przebojową piosenkę o wyrazistym rytmie i z dającym do myślenia tekstem ilustruje ciekawy teledysk. Poza Adamem Kalinowskim występuje w nim znana aktorka i modelka Monika Chmielecka, a producentem i reżyserem jest Michał Grzyb z Mental Fly Production. – Ten utwór to poniekąd sprzeciw wobec traktowania świata, a zwłaszcza drugiego człowieka, w sposób przedmiotowy i stricte konsumpcyjny – podkreśla Adam Kalinowski.

Długogrający debiut Adama Kalinowskiego to płyta płynnie łącząca wpływy rockowe z elementami przebojowego popu, efektem czego jest świeże spojrzenie na alternatywnego rocka trzeciej dekady XXI wieku. Na  albumie „Być może ostatnia płyta” nie brakuje też nośnych kompozycji z ciekawymi melodiami i chwytliwymi refrenami, co potwierdziły już pierwsze single „Solo Act” i opatrzony teledyskiem „Dzień w dzień”. Teraz dołączył do nich kolejny utwór mogący stać się przebojem. „Papierowe miasta” to efekt twórczej współpracy Adama Kalinowskiego, Łukasza Szczęsnego, Pawła Grudniaka i Karoliny Artymowicz, utwór o komercyjnym potencjale, chociaż z rockowym pulsem, a do tego nieoczywisty w warstwie tekstowej, do czego Adam Kalinowski zdążył już swoich fanów przyzwyczaić. – W najnowszym singlu „Papierowe miasta”, do którego tekst pomogła mi napisać Karolina Artymowicz, pokazuję perspektywę spojrzenia na świat, z którą w zdecydowanej mierze się utożsamiam – mówi Adam Kalinowski. – Sądzę, że społeczeństwo nie w każdej dziedzinie zmierza ku lepszemu, a relacje stają się coraz bardziej „łatwopalne”. Ten utwór to poniekąd sprzeciw wobec traktowania świata, a zwłaszcza drugiego człowieka, w sposób przedmiotowy i stricte konsumpcyjny. Oczywiście jest to bardzo ogólna i tylko moja indywidualna interpretacja, a sądzę że utwór nie musi się zamykać tylko do niej. 

Michał Grzyb było nie tylko producentem i reżyserem teledysku, ale również, wraz z Bartoszem Bryłą, autorem zdjęć. Zrealizowano je w Gdańsku: w studio So Salsa oraz na ulicy Elektryków na terenie byłej Stoczni Gdańskiej. W „Papierowych miastach” poza Adamem Kalinowskim wystąpiła aktorka i modelka Monika Chmielecka, znana z teledysków rapera Kizo, na przykład „Disney”. 

– Sam klip to luźne zmaterializowanie tekstu utworu, w którym „papierowe miasta” zostały przedstawione jako origami składane przez aktorkę oraz nietrwała papierowa bryła, której wystarczy „jedna iskra”, żeby zajęła się ogniem – wyjaśnia Adam Kalinowski. – Mimo to teledysk nie ma jednej sprecyzowanej interpretacji – zarówno tekst piosenki, jak i sceny występujące w jego wizualizacji mogą zostać dowolnie i dosyć szeroko odczytane przez odbiorcę.

 

Wojciech Chamryk

Foto: Kalinovski


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę