Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

ŻUBROFFKA i MDK-DŚT pomagają Ukrainie

W środę, 9 marca, w Hali Kultury odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych ukraińskich twórców, prezentowanych w minionych latach na festiwalu ŻUBROFFKA. Wstęp na imprezę jest wolny, w jej trakcie będą jednak zbierane datki na rzecz pomocy mieszkańcom walczącej Ukrainy. – Wobec bestialskiej inwazji Rosji na Ukrainę, która nas wszystkich zaszokowała, nie możemy stać bezczynnie! – podają organizatorzy. – Razem z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA chcemy aktywnie uczestniczyć w działaniach wspierających naszych przyjaciół z Ukrainy, dlatego zapraszamy na pokaz ukraińskich krótkometrażówek.

W środowy wieczór od godziny 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku będzie można obejrzeć cztery filmy krótkometrażowe, prezentowane na ŻUBROFFCE w latach 2014-2020. To jedyny tego rodzaju tematyczny pokaz, obejmujący produkcje z jednego kraju, akt protestu przeciwko agresji Rosji i zarazem chęć niesienia pomocy Ukrainie. Filmy podejmują różne tematy, a dwa z nich, miłosna opowieść „Deep Love/Kohannia” Mykyty Lyskova oraz „Sztangista”  Dmytro Sukholytkyy-Sobchuka o zmaganiach sportowca z życiem i prawdziwej cenie zwycięstwa, były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach i przeglądach filmów krótkometrażowych. Program pokazu dopełnią „Snails” Maryny Vrody, „nieustanna wędrówka przyjaciół na tle postsowieckiej wiejskiej scenerii. Kto zwycięży, sceneria czy chłopcy?” oraz „Ja i moja gruba dupa” Yelyzavety Pysmak o zmaganiach z nadwagą tęgiej dziewczyny, która „nawet gdy jest bardzo chuda, nie może przerwać diety. Teraz jest jak zombie, a lodówka śni jej się w nocy”.
Wszystkie filmy zostaną wyświetlone w wersjach oryginalnych, z polskimi i angielskimi napisami.
Podczas seansu będą zbierane pieniądze na pomoc Ukrainie – każdy będzie mógł wrzucić datek do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę