Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Sterta śmieci po żołnierzach WP nad Narwią

Główne zdjęcie
Fot. czytelnik

- Przesyłam kilka zdjęć po obozowisku wojska, forsującego rzekę Narew pod Nowogrodem - pisze do redakcji oburzona Czytelniczka portalu 4lomza.pl. W lesie nad rzeką między miejscowościami Ptaki i Baliki zobaczyła w piątek z mężem śmietnisko takie, że - jak określa stan swoich emocji - "krew mnie zalewa". - Pozostawione śmieci na rozległej polanie są roznoszone przez zwierzęta po lesie, a wiatr roznosi je dalej po okolicy... Czyje są w rzeczywistości śmieci na polanie nad Narwią?

Na przysłanych zdjęciach widać od razu dużą stertę worków foliowych i wybebeszonych kartonów tekturowych na skraju lasu, wokół których rozrzuconych są setki plastikowych butelek po wodzie i jogurtach, papierowych kubków i talerzyków. W lesie, przy lesie i na łące walają się torebki foliowe i papierzyska. - Mąż jest od dawna wędkarzem, dlatego oboje lubimy spędzać wspólnie wolny czas nad wodą, lecz nigdy dotąd nie widzieliśmy takiego okropnego widoku - krytykuje organizatorów manewrów Czytelniczka 4lomza.pl. Jest przekonana, że obozowisko na polanie służyło żołnierzom, ćwiczącym w listopadzie przeprawę przez rzekę w pobliżu Nowogrodu. Ponadto zauważyli drogi polne, których nawierzchnię i trakty porozrywały ciężkie platformy z czołgami. Wspólnie z mężem skojarzyli śmietnik na polanie z relacjami 4lomza.pl z wizyty ministra obrony Mariusza Błaszczaka.   

- Nad Narwią jest piękna okolica, jesienią wybieramy się tam również na grzyby, ale zawsze szlag mnie trafia, jak widzę śmieci, wyrzucone przez rolników, turystów, wędkarzy i grzybiarzy - mówi mąż Czytelniczki. - Po lasach rozrzucone są setki butelek, puszek, opony, telewizory w dołach, ale nie takie wielkie sterty jak po wojsku, 5 metrów na 4 czy 5 metrów. Takie zachowanie nie przystoi ludziom w mundurze.

Zapytania w sprawie stanu czystości obozowiska w pobliżu Nowogrodu, na którym pozostało kilka przenośnych toalet toi-toi, przekazaliśmy do jednostek Wojska Polskiego: 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku i 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży, który wchodzi w skład 18. Brygady Zmechanizowanej w Siedlcach.

Kapitan Łukasz Wilczewski, rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku, po obejrzeniu zdjęć z polany ze śmieciami po obozowisku żołnierzy nad Narwią poinformował, że Wojska Obrony Terytorialnej nie uczestniczyły w tej części ćwiczeń Tumak-21w listopadzie 2021 r.. - Braliśmy udział we wcześniejszym etapie, który miał charakter ćwiczeń sztabowych, a nie ćwiczeń z wojskami - precyzuje kapitan Łukasz Wilczewski z 1 PBOT.   

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

W ramach Tumak-21 Wojsko Polskie ćwiczy pod Nowogrodem  

Pancerniacy ćwiczą pod Nowogrodem (video)

Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. czytelnik

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę