Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

AGRESSIVA 69 - koncert.

AGRESSIVA 69 to obecnie jedna z najbardziej znanych i popularnych grup “elektro-pop” w Polsce. Zespół traktuje to określenie z przymrużeniem oka – chodzi o muzykę elektroniczną, która nie stroni od osiągnięć dobrego popu, czerpiąc także z muzyki industrialnej. To prekursorzy nurtu elektronicznego w naszym kraju.

9 grudnia 2005, godz.20.00, Klub PopArt, ul. Wojska Polskiego 3.
Bilety : 15 zł - w dniu koncertu, 12 zł – przedsprzedaż (MDK- DŚT)

Zespół powstał w 1989 roku w dwuosobowym składzie. Tworzyli go wtedy Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk. Dwa lata później dołączyli do składu Robert Tuta oraz Bodek Pezda, a następnie Sławomir Leniart. Zespół występuje na największych imprezach muzycznych w kraju i za granicą, by wymienić tylko festiwal w Jarocinie, “Odjazdy”, Przystanek Woodstock, festiwal w Bolkowie, największy niemiecki niezależny festiwal “ZILLO” (40.000 osób, w towarzystwie m.in.: Paradise Lost, New Model Army), holenderski “EUROSONIC” w Groningen, festiwal “EUROROCK 2000 w Neerpelt – Belgia (obok takich gwiazd jak Fields Of The Nephilim, Marc Almond, The Mission, Front 242 - 30.000 fanów ). W 1993 r. ukazała się debiutancka płyta zatytułowana “Deus Ex Machina”, w 1994 r. album “Hammered By The Gods” (na łamach czasopisma “Brum” uznany został za najlepsza płytę industrialną roku). Ale rok 1994 to przede wszystkim pierwsza edycja festiwalu Industrialooza, który odbył się z inicjatywy zespołu w Rzeszowie. Druga edycja festiwalu odbyła się rok później we Wrocławiu.
Prawdziwa kariera zespołu rozpoczęła się z chwila podpisania kontraktu z firma KOCH International Poland w 1996 roku. Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii zespołu był występ przed grupa PRODIGY (28 grudnia 1996 roku). Chociaż zespół wystąpił w niewdzięcznej roli supportu, zaprezentował się na wysokim, światowym poziomie i został ciepło przyjęty przez publikę. W
kwietniu 1997 r. ukazała się płyta #8220;2.47”, a zaraz potem muzycy podpisali kontrakt na zachodnią edycję wspomnianego albumu (Niemcy, Austria,
Holandia).

Muzycy AGRESSIVY 69 mają także swój udział w branży filmowej. Singiel “Point Of View” oraz 5 innych utworów zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do filmu Marcina Ziębickiego pt. “Gniew” (utwór “Point of view” został także wydany przez brytyjski magazyn Music & Media). Dwaj członkowie zespołu, Bodek Pezda i Sławomir Leniart, zostali producentami soundtracku. W 1999 r. utwory z albumu “Hammered By The Gods” wykorzystane zostały w filmie "Poniedziałek” (B. Pezda i S. Leniart ponownie produkowali soundtrack). B. Pezda pracował również nad soundtrackiem do filmu Mariusza Trelinskiego “Egoiści”. Na albumie do tego filmu AGRESSIVA 69 wykonuje jeden z głównych tematów instrumentalnych oraz utwór “Egoiści”, z udziałem Edyty Bartosiewicz (I miejsce na Liście Przebojów PR3, 12 tygodni na liście). R. Tuta, J.Tokarczyk oraz T. Grochola przysłużyli się także idei integracji europejskiej, przygotowując warstwę dźwiękową filmu “Barwna Europa” (projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego, finansowany przez UKIE). Ponadto piosenka “Chaos i kosmos” znalazła się na ścieżce dźwiękowej obrazu “Koniec wakacji”.
Pozycję zespołu potwierdziła również sama branża muzyczna, przyznając zespołowi nominację do nagrody "Fryderyk ‘97" w kategorii “Najlepszy album techno” za płytę "2.47".
Kolejnym dużym przedsięwzięciem zespołu było ukazanie się zremiksowanych przez różnych DJ-ów utworów AGRESSIVY na płycie, która dołączona została do jednego z numerów magazynu "XL". W połowie lipca 1998 ukazała się limitowana wersja płyty “2.47” (1 000 sztuk), zawierająca materiał w wersji angielskiej.
Z inicjatywy grupy ukazał się album pt. “Master of Celebration”, zawierający covery grupy Depeche Mode. Do realizacji projektu zaproszono m.in. takich wykonawców jak: Stanisław Soyka, Ziyo, IMTM, Fading Colours, Hedone, Maleńczuk und Tuta, Blenders.
W 2001 r. zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią POMATON EMI. Wydany zostaje singiel z piosenkami “Situations” oraz “Gwiazdy”, który poprzedził kolejny album grupy zatytułowany po prostu "AGRESSIVA 69". W styczniu 2002 ukazał się singiel "Koniec sztuki" zawierający 11 utworów, m.in. będących efektem konkursu dla słuchaczy RADIOSTACJI. Było to pierwsze na polskim
rynku wydawnictwo muzyczne dostępne jedynie w sprzedaży internetowej. Wiosną 2003 roku ukazał się kolejny singiel, zawierający utwór #8220;Chaos i kosmos”, będący wakacyjnym hitem stacji radiowych. W październiku 2003 AGRESSIVA 69 na festiwalu YACH FILM odebrała Bursztynowego Yacha dla najlepszego klipu krajów skandynawskich i nadbałtyckich za teledysk do utworu #8220;SITUATIONS” (reż. Marek Skrobecki). Również animacja tego teledysku została wyróżniona Yachem. Rok 2004 upływa Agressivie pod znakiem koncertów (15 koncertów klubowych i festiwalowych + kolejnych 15 planowanych na jesień), działalności promocyjnej oraz pracy dla innych: B. Pezda i S. Leniart wyprodukowali najnowszą płytę Soyki (Love Songs), a pozostali członkowie grupy przygotowali muzykę do dokumentalnego serialu TVN “Alfabet Mafii”. Obecnie zespół wydał 4-płytowy box DIRRRT, zawierający zremasterowane i wzbogacone o remiksy trzy pierwsze albumy oraz premierowe nagranie koncertu dla Programu III PR. Warto podkreślić wyjątkowe piękno edytorskie tego albumu – zostało ono przygotowane z najwyższą dbałością o szczegóły. Wydawnictwo to zawiera także 2 nowe utwory: “Każdy dzień jest taki sam” (oparty na głównym motywie muzycznym do ww. serialu) oraz cover przeboju Frankie Goes To Hollywood #8220;Relax”. Oryginalny i nowatorski animowany teledysk do tego utworu (dbałość o obraz jest znakiem firmowym Agressivy) można zobaczyć w stacjach i programach muzycznych.

www.agressiva69.com

Organizator : Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży, tel.,
216 32 26, www.mdk.4lomza.pl

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę