Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Koncert na rzecz Domku Malowanego Sercem

Łomżyńska Fundacja DR Otis zaczęła zbiórkę środków na budowę Domku Malowanego Sercem. – To było moje marzenie z dawien dawna, wynikające z troski o dzieci z głębokimi zaburzeniami, ugruntowane prośbami ze strony ich rodziców – mówi Dorota Zwierzyńska, prezes Fundacji DR Otis. Ma to być jedyna w regionie całodobowa placówka opiekuńczo/rehabilitacyjna dla dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W czwartek 25 listopada w Piwiarni Warka odbędzie się charytatywny koncert na rzecz tej inicjatywy; można ją też wesprzeć na portalu zrzutka pl. oraz na stronie DR Otis.

Fundacja DR Otis specjalizuje się w działalniach na rzecz dzieci z ciężkimi niepełnosprawnościami sprzężonymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, prowadząc w Łomży i w Kolnie niepubliczne przedszkola Nutka, Motylek i Kredka oraz szkołę podstawową specjalną. Teraz pojawiła się idea stworzenia od podstaw ośrodka dla dzieci, mającego zapewnić im nie tylko całodobową opiekę, ale też rehabilitację, terapię, edukację oraz wsparcie medyczne w pełnym zakresie.

– Chcemy zapewnić dzieciom to wszystko, lecz nie tylko, bo ważne jest również to, aby ich rodzicom też dać wytchnienie i wsparcie psychiczne: to ciężki temat, którego w naszym regionie nie podejmuje się w sposób wystarczający  – mówi Dorota Zwierzyńska. – Będzie to więc DPS, ale o nieco innym charakterze, gdzie rodzice będą mogli odwiedzać dzieci, spędzać z nimi czas, a do tego oczywiście zabierać je na wakacje, święta czy weekendy. 

Koszt tego ambitnego przedsięwzięcia to na początek aż 6,5 miliona złotych, stąd odwołanie się do szczodrobliwości społeczeństwa, gdyż Fundacja nie dysponuje taką dużą kwotą. 

– Mamy upatrzone odpowiednie budynki, na przykład w Piątnicy lub w Łomży; rozważamy też wybudowanie siedziby Domku od podstaw, jeśli udałoby się nam wydzierżawić w tym celu ziemię – mówi Dorota Zwierzyńska. – Dochodzi do tego wyposażenie, ale tu już będziemy starać się o dotacje, aplikować w różnych projektach. Na razie można nas wesprzeć wpłatą na konto podane w filmie oraz poprzez zbiórkę na https://zrzutka.pl/j832tv.

Kolejną ku temu okazją będzie czwartkowy koncert w Piwiarni Warka. Od godziny 19:00 wystąpią tam lokalni artyści: Julita Kaczyńska, Marcin „Fabisz” Fabiszewski i Sara, Piotr Grzyb z zespołem Zupa Grzybowa oraz gwiazda wieczoru Droga Na Ostrołękę. 

– Podczas licytacji i prowadzenia zbiórki wesprą nas również miss Ziemi Łomżyńskiej oraz zawodnicy klubu ŁKS 1926 Łomża – zapowiada Dorota Zwierzyńska. – Będzie można też zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, oczywiście za datek do puszki. Na licytację otrzymaliśmy gadżety, między innymi od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz Klubu ŁKS 1926 Łomża, w tym koszulkę z autografem Rafała Boguskiego; sami też sporo ich przygotowaliśmy, w tym trzy Misie Autysie, koszulki i czapki. 

Będą też dostępne vouchery od licznych firm, w tym na zabiegi od salonu kosmetycznego Makijaż Klaudia Pokropowicz, salonu kosmetycznego Care-Line, salonu kosmetycznego Intercosmetic, salonu kosmetycznego instytut Urody Cosmetica, dwa vouchery na strzelnicę od klubu strzeleckiego Sagittarius, sesja zdjęciowa od Justyna Obrycka Fotografia, miesięczny karnet na zajęcia fitness i taneczne dwa razy w tygodniu od Studia Tańca i fitness BK Step, trzy vouchery od Hunter Kickboxing & Atletic Gym, salonu tatuażu Las Canvas, od Literkowa, aż pięć voucherów od sklepu z artykułami biurowymi i zabawkami „Pisak”, kolejny na poradę projektanta wnętrz  Aleksandra Lesiewicza oraz na detaling auta, obejmujący jego czyszczenie i konserwację. 

– Zachęcam do udziału w tej imprezie, bo podczas jej trwania będzie można nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale również wesprzeć naszą, bardzo ważną, inicjatywę – mówi Dorota Zwierzyńska.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę