Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ordynariusz diecezji łomżyńskiej apeluje o niekupowanie plastikowych kwiatów

To forma pomocy rodzimym producentom i jednocześnie dbanie o środowisko - ordynariusz diecezji łomżyńskiej apeluje o niekupowanie plastikowych kwiatów.

Z taka prośbą do odwiedzających cmentarze bp Janusz Stepnowski występuje zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych.

- Zachęcam od pewnego czasu, żeby, jeśli niesiemy coś na groby naszych bliskich, to żeby zawsze to były kwiaty żywe. Po pierwsze, to wspiera naszych przedsiębiorców. Po drugie, nawet jeśli zmarzną i po kilu dniach trzeba będzie je wyrzucić, to jednak jest to żywy element, tak jak żywi są w naszej pamięci ci, którzy od nas odeszli - mówi bp Janusz Stepnowski.

Poza tym kwiaty i ozdoby z tworzyw sztucznych często są mało estetyczne - zwraca uwagę biskup.

Proponuje także, by bardziej zastanawiać się nad tym czy koniecznie trzeba kupić nowe znicze, czy może wystarczy zmienić same wkłady w tych, które juz są na grobach bliskich. Firmy odbierające w Łomży odpady co roku na początku listopada zbierają z okolic cmentarzy wielokrotnie więcej śmieci niż w innych miesiącach.

Najczęściej są to właśnie odpady nie nadające się do jakiegokolwiek recyklingu i z trudem poddające się utylizacji.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę