Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Bus z imigrantami wypadł z drogi w trakcie pościgu w pobliżu miejscowości Sikory-Pawłowięta

Uciekał przed patrolem, jadąc ponad 200 km/h. Do kolejnego pościgu za kurierem przewożącym nielegalnych imigrantów doszło w Podlaskiem.

Patrol drogówki chciał zatrzymać mercedesa vito w okolicach Rzędzian na krajowej 8 na trasie Białystok - Warszawa.

- Po godzinie 10:00 kierowca mercedesa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Zaczął uciekać. Policjanci  natychmiast ruszyli w pościg. To policjanci, którzy pracują na punkcie blokadowym na ósemce. Z relacji, jakie dostałem od policjantów wynika,  że kierowca samochodu uciekał z prędkością dochodzącą do 210 km/h, zachowując się przy tym agresywnie w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Na wysokości zjazdu na Sikory-Pawłowięta, kierowca po zjechaniu z ekspresowej ósemki, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu. Samochód przewrócił się na bok. Okazało się, że w środku były osoby dorosłe, była również czwórka dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalili, że kierowca to 35-letni mężczyzna pochodzenia Irakijskiego. Na co dzień posługiwał się dokumentami wydanymi przez Szwecję. Wszelkie okoliczności wskazują na to, że mamy tu do czynienia z osobami nielegalnie przebywającymi w naszym kraju. W tej chwili policjanci ustalają pochodzenie tych osób - mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.  

Busem podróżowało 5 osób dorosłych i 4 dzieci. Wszyscy będą przekazani Straży Granicznej.

Za pomoc w przemycie ludzi grozi do 8 lat więzienia.

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
mm
pt, 29 października 2021 13:40
Data ostatniej edycji: pt, 29 października 2021 15:48:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę