Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

15 klas szkolnych na kwarantannie w Łomży

- Siedem klas w kwarantannie, z powodu kontaktu z jedną osobą z koronawirusem, oznacza dla naszej Szkoły prawie 200 uczniów, którzy musieli przejść na nauczanie zdalne - informuje Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Wyraźnie 4. fala pandemii daje się we znaki również innym szkołom w mieście i województwie podlaskim.

Radio Białystok podaje, że w poniedziałek (18.10. 2021 r.) Kuratorium Oświaty informowało o 84 placówkach, w których wprowadzono częściowe lub całkowite przejście na nauczanie zdalne. W piątek (22.10. 2021 r.), po pięciu dniach, liczba szkół i przedszkoli z ograniczeniami wzrosła do 129.

W Łomży, oprócz "Ekonomika", koronawirus przypomniał o sobie w jeszcze pięciu placówkach. Ratusz informuje, że w Szkole Podstawowej nr 2 na kwarantannie mają nauczanie zdalne 4 klasy; w "Wecie" - 2 klasy; w "Budowlance" - 1 klasa; w II LO - dwie klasy; pojedyncze przypadki zakażeń lub podejrzenia Covid-19 stwierdzono w Przedszkolu Publicznym nr 4. Główny specjalista Łukasz Czech opatruje te piątkowe liczby komentarzem, że sytuacja szybko się zmienia, jak na przykład w II LO przy placu Tadeusza Kościuszki, gdzie kwarantanna ma skończyć się 22. października 2021.

Na razie, ograniczenia w przychodzeniu na lekcje do szkoły w Łomży dotyczą 15 klas - lub 16 klas, gdy doliczyć jedną, o której wie dyrektor "Ekonomika". W jego Szkole zakażenia oraz kwarantanny zaczęły się od jednego nauczyciela, ale sytuacja rzeczywiście jest dynamiczna. Powrót w mury przy ulicy Mikołaja Kopernika zacznie się dla jednych w poniedziałek, jednak dla następnych dopiero za tydzień lub później, o ile nie nastąpi obserwowana "swoista eksplozja epidemii", jak nazwał wzrost zachorowań minister zdrowia Adam Niedzielski.
W województwie podlaskim na 129 placówek z kwarantanni klas, osiem działa w trybie zdalnym w całości (dwie z Wysokiego Mazowieckiego). Na razie utrudnienia covidowe dotknęły około 9 tysięcy uczniów, co stanowi ok. 7 procent w regionie. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146  

 

mm
pt, 22 października 2021 14:07
Data ostatniej edycji: pt, 22 października 2021 15:27:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę