Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Praktyki uczniów „Budowlanki” w Wilnie

Piąty już raz uczniowie klas żywieniowych i hotelarskich z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży uczestniczyli w stażach zawodowych na Litwie. Staż uczniów realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ i finansowany ze środków POWER w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”. W tym roku szkolnym odbył się on w Wilnie w terminie 06.09-24.09.2021r. Opiekunami z ramienia szkoły byli: Katarzyna Więsak, Wioletta Tomczak, Mariusz Chojnowski i Alicja Wirtel.

32 osoby z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarskiego uczestniczyło w praktykach, które odbywały się w hotelu Radisson Blu w Wilnie.
Uczniowie zapoznali się ze strukturą i działalnością części gastronomicznej hotelu oraz z typową działalnością hotelarską. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce oraz rozwijania zdobytych już wcześniej umiejętności technologicznych, uczestniczyli w przygotowaniu i serwowaniu potraw. Uczniowie Technikum Hotelarskiego poznawali nowe warunki pracy w tak renomowanym hotelu oraz zapoznali się z pracą na różnych stanowiskach.  Uczniowie poznawali kulturę i obyczaje mieszkańców Litwy, zdobyli umiejętność odnalezienia się w innym kraju, nawiązania nowych znajomości i wykorzystywania języka angielskiego w praktyce.
Staże to nie tylko praca ale także zorganizowany czas wolny. Uzupełnieniem codziennych praktyk była możliwość zwiedzania Wilna oraz uczestniczenia w szeregu wycieczkach przygotowanych w ramach projektu.


Pod okiem przewodnika uczniowie poznali Wilno, spacerowali po urokliwych uliczkach i z chęcią słuchali historii tego, tak ważnego dla Polaków miasta. Były to więc piękne lekcje historii, które odbyły się nie po stronach książki ale po rzeczywistym, pięknym Wilnie.
Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do miejscowości Troki, gdzie mieli możliwość zwiedzania zamku, skorzystania z rejsu statkiem i podziwiania piękna przyrody okolicznej ziemi litewskiej.


Kolejną atrakcją była wycieczka do Litewskiego Muzeum Etnokosmosu w Kulionys.
Staż został zwieńczony uroczystym podsumowaniem, na którym Pani Loreta Gdubevaite, opiekun projektu ze strony litewskiej podziękowała uczniom i ich opiekunom.
Wszyscy uczestnicy projektu uzyskali bardzo wysokie oceny oraz otrzymali rekomendacje, które będą mogli przedstawić swoim przyszłym pracodawcom podczas poszukiwania pracy. Każdy ze stażystów otrzymał także certyfikat potwierdzający realizację stażu oraz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych dokumentem Europas Mobilność.


 Przygotowała:
Opiekun stażystów z ramienia szkoły
Katarzyna Więsak

tekst płatny
  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
JJS
śr, 20 października 2021 10:07
Data ostatniej edycji: śr, 20 października 2021 15:34:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę