Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
Koncert w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Sponsor:

Jesienny jazz w Łomży

Główne zdjęcie
Marek Napiórkowski

Marek Napiórkowski jeden z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów jazzowych zagra w niedziele w Łomży. Napiórkowski wraz z własnym kwartetem wystąpi na zakończenie Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej i zaprezentuje materiał ze swojego pierwszego autorskiego albumu „NAP”. Gościnnie na koncercie pojawi się Henryk Miśkiewicz – jeden z muzyków uczestniczących w nagraniu płyty.

Marek Napiórkowski grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Klausem Doldingerem (Passport), Urszulą Dudziak, Tomaszem Szukalskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Ewą Bem. Nagrał ponad 60 płyt z różnymi wykonawcami.
Artysta prowadzi też własny kwartet w składzie: Piotr Wyleżoł piano, Michał Dąbrówka perkusja, Robert Kubiszyn bas i to właśnie z nim wystąpi podczas Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej prezentując autorski albumu „NAP”. Krytycy muzyczni podkreślają, że NAP to album znakomity, zdecydowanie niebanalny i oparty na mocnej, jazzowej podstawie. Chwilami słychać tutaj wręcz ukłon w stronę jazz rocka lat siedemdziesiątych i echa takich grup jak Weather Raport czy Return To Forever. Całość została wyprodukowana przez samego Marka Napiórkowskiego i Roberta Kubiszyna. NAP to prawdziwa esencja gitarowego jazzu...


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę