Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad 77% podlaskich osadzonych jest już w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Szczepią się m.in., żeby chronić swoje zdrowie, ale i żeby wychodzić do pracy poza więzienie. Ponad 77 proc. osadzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych administrowanych przez Podlaską Służbę Więzienną jest już w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. To więcej niż średnia ogólnopolska, która wynosi ok. 50 proc.

Jeden z najwyższych tych wskaźników - ponad 85 proc. jest w Zakładzie Karnym w Białymstoku. W środę (22.09) szczepiły się kolejne osoby z tego więzienia. Wskazują, że jest to ich dobrowolna chęć, jak mówią - chcą też chronić siebie przed skutkami czwartej fali zakażeń koronawirusem.

Rzecznik Podlaskiej Służby Więziennej major Michał Zagłoba mówi, że funkcjonariuszom zależy na tym, by jak największa liczba skazanych była objęta szczepieniem.

- Zakład karny, areszt śledczy, to są miejsca newralgiczne. Tutaj wszelkiego rodzaju choroby mogą się rozprzestrzeniać błyskawicznie, w związku z tym nasze działania idą w tym kierunku, żeby motywować i przekonywać osadzonych - mówi major Michał Zagłoba.

Z kolei w siedmiu jednostkach penitencjarnych podlaskiej Służby Więziennej w pełni zaszczepionych funkcjonariuszy jest 67 proc. Najwięcej - ponad 90 proc. zaszczepiło się w Zakładzie Karnym w Grądach-Woniecko.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę