Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w PWSIiP w Łomży

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności ‒ SOWA powstanie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To kolejna forma popularyzacji nauki podejmowana przez uczelnię. SOWA to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki, w których – zgodnie z innowacyjnym podejściem praktykowanym od lat w CNK, wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie.

W PWSIiP w Łomży, w budynku Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności, zostanie umieszczona wystawa oraz poświęcona warsztatom majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także zajęcia. Wystawa składać się będzie z kilkunastu eksponatów, zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół CNK w taki sposób, aby angażowały zwiedzających i ukazywały doświadczalny charakter nauki. Majsternia z kolei będzie przestrzenią swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne warsztaty. SOWA to projekt interdyscyplinarny, przygotowany z myślą o młodych, a nawet bardzo młodych odbiorcach. 

- Poprzez tę inicjatywę chcemy zaszczepić dzieciom głód wiedzy i pobudzić ich naturalną ciekowość świata – mówi dr hab. Sylwia Chojnowska, prof. PWSIiP, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą. - Każdy wiek jest dobry na zdobywanie pierwszych „naukowych” doświadczeń, a dziecięca energia i spostrzegawczość to niezwykły katalizator. 

Centrum Nauki Kopernik oprócz wystawy i majsterni przygotowuje i przekazuje scenariusze lekcji oraz zapewnia szkolenia dla edukatorów, te działania finansuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Koszty funkcjonowania strefy oraz kadrę zapewni PWSIiP, która od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw promujących naukę, m.in. Akademię Przedszkolaka, Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, projekt „Moja pasja – moja przyszłość”, w ramach którego prowadziła Uniwersytet Młodego Naukowca i i Uniwersytety sprofilowane I i II stopnia. 

Projekt jest realizowany w porozumieniu z prezydentem Łomży.  

Na zdjęciach: otwarcie pierwszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Piotrkowie Trybunalskim (www.gov.pl)

 

źródło: PWSIiP w Łomży 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę