Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Laureat Grammy i inne atrakcje na weekend

Obecny weekend w Łomży i w jej okolicach upłynie pod znakiem muzyki. Gwiazdą XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica będzie wiolonczelista Adam Klocek, zdobywca prestiżowej nagrody Grammy, który z zespołem Baltic Neopolis Virtuosi zagra w Kupiskach. Bluesa i blues rocka nie zabraknie podczas sobotniej odsłony Polskiego Dnia Bluesa. Będą też inne koncerty, wydarzenia i imprezy z wolnym wstępem, łącznie z kinem samochodowym i komediowym spektaklem „Kiedyś to było” performerów z grupy Fair Play Crew.

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą wybrać się w ten weekend aż na cztery koncerty w ramach Sacrum et Musica. Najciekawszy jest ten niedzielny, z racji mistrzowskiego składu (portugalski skrzypek Emanuel Salvador, skrzypaczka Nela Zaforemska, altowiolistka, założycielka i dyrektorka Baltic Neopolis Orchestra Emilia Goch-Salvador, wiolonczelista Jakub Gajownik oraz wiolonczelista i dyrygent Adam Klocek, laureat Grammy Award w roku 2014 za płytę „Night In Calisia” nagraną  z Randy'm Breckerem, Włodek Pawlik Trio i orkiestrą Filharmonii Kaliskiej). Wirtuozi wystąpią 19 września o godzinie 12:00 w kościele w Kupiskach, a zagrają Kwartet smyczkowy nr 4 Krzysztofa Pendereckiego oraz Kwintet smyczkowy C-dur op. 163 Franza Schuberta. Wstęp wolny.

Inne festiwalowe koncerty odbędą się w sobotę i w niedzielę. 18 września  o godzinie 17:00 w MOK w Zambrowie koncert poświęcony pamięci Cypriana Kamila Norwida,z utworami Chopina i Kurpińskiego, zagrają japońska pianistka Nao Mieno, klarnecista Artur Pachlewski oraz Elbląska Orkiestra Kameralna, a recytować będzie Dariusz Szada-Borzyszkowski. Tego samego dnia, ale o godzinie 18:00 w GOK w Czyżewie repertuar rozrywkowo-operetkowy zaśpiewają Anna Jeremus, Marta Mazanek-Matuszewska i Magdalena Osterczy, a zagra kwartet Alla Breve Jana Zugaja. Ci sami artyści wystąpią w niedzielę 19 września o godzinie 17:00 w drozdowskim kościele, ale program będzie już zupełnie inny, bardziej klasyczny. Na te wszystkie koncerty również jest wstęp wolny.

Podobnie jest z bluesem w Hali Kultury w sobotę 18 września od godziny 18:00. Rozpiska Polskiego Dnia Bluesa wygląda następująco: 18:00 Holy Water z nowym wokalistą Marcinem Pawelczykiem; 19:00 Lucky Loser (Białystok); 20:00 The BL Blues Band; 21:00 Cotton Wing (Gdańsk). Z kolei zespół Leczsami zaprasza w sobotę na 18:30 – będzie to koncert w ramach 

„Motokonfrontacji”, odbywających się w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Komaro w Rybakach koło Miastkowa. 

Tradycyjnie będzie też można wybrać się do kina samochodowego na parkingu przy PWSIiP, ul. Akademicka 1. W sobotę będą tam wyświetlone dwa filmy: o godzinie 19:00 familijny „Mała wielka stopa”, a o 21:30 sensacyjno-komediowy „Szpieg, który mnie rzucił”. Wjazd wolny.

Na niedzielę o godzinie 18:00 Hala Kultury zaprasza na komediowy spektakl „Kiedyś to było” performerów z formacji tanecznej Fair Play Crew, znanej z programów „You Can Dance-po prostu tańcz”, „Mam talent!” czy „Po prostu taniec”. Tu również jest wstęp wolny, ale żeby wejść na przedstawienie trzeba było odebrać wcześniej w Urzędzie Miejskim bezpłatne wejściówki.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę