Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

TLiA jedzie do Niemiec

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora w ostatni weekend września jedzie na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalki i Przedmiotu Osthafen IX organizowanym przez Theater des Lachens z Frankfurtu w Niemczech.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalki i Przedmiotu Osthafen organizowany jest co dwa lata. Mottem przewodnim tegorocznej - dziewiątej edycji przeglądu, jest „satyra”. Ideą organizatorów jest stworzyć festiwal, który byłby swoistego rodzaju zwierciadłem społeczeństwa, jednostki, który bawi ironią, humorem, oświeca, ale nigdy nie zanudza, ale również stwarza okazję do spotkań, wymiany i inspirującej współpracy pomiędzy artystami, teatrami i publicznością.

Łomżyńska jednostka na tym Festiwalu będzi egościć już po raz trzeci. W tym roku przed niemiecką i polską publicznością we Frankfurcie i Słubicach zaprezentuje dwa spektakle: „Lew i Ptak” w reżyserii Katy Csató oraz „Królik Edward” w reżyserii Petera Palika.

Teatr des Lachens zza Odry jest jednym z najciekawszych i interesujących europejskich teatrów formy, prezentującym cały wachlarz możliwości, od najprostszych przedmiotów, poprzez lalki, teatr obiektu, teatr cienia po współczesny teatr muzyczny. Współpracuje z wieloma teatrami na całym świecie, tworząc w kooperacji przedstawienia i występując gościnnie. Chętnie widziany jest na międzynarodowych festiwalach teatralnych, gdzie z sukcesami prezentuje swoje spektakle. Kilka razy gościł też na łomżyńskiej Walizce, dwukrotnie zdobywając Grand Prix Festiwalu / „Kleist – o teatrze marionetek” – 2013 oraz „Don Kichot Suita” – 2014/.

W ramach przeglądu w trakcie festiwalu zobaczyć będzie można spektakle z Polski, Francji, Włoch i Niemiec. W ramach imprez towarzyszących odbędą się koncerty oraz warsztaty teatralne. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę