Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Międzypokoleniowe Mosty Kultury w Łomży

Seansem filmowym w Hali Kultury 11 września rozpocznie się seria spotkań „Międzypokoleniowe Mosty Kultury”, realizowanych pod hasłem „Łomża łączy!”. Ich celem jest integracja młodszych i starszych odbiorców kultury, również dzięki muzyce i literaturze. – Chodząc na różne wydarzenia kulturalne dostrzegłyśmy, że publiczność jest na nich bardzo zróżnicowana: albo tylko starsza, albo wyłącznie młodzi ludzie – mówi Anna Adamiak, wraz z Mają Śmiechowską inicjatorka spotkań. – Pomyślałyśmy, że spróbujemy stworzyć projekt, który połączy te grupy, da okazję do zintegrowania starszych i młodszych na płaszczyźnie kultury.

Anna Adamiak, studentka prawa, a teraz również Szkoły Filmowej w Warszawie oraz Maja Śmiechowska, obecnie studentka ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego, są znane w Łomży z licznych inicjatyw i aktywności na niwie kultury. Anna koordynowała choćby, wraz z Joanną Chludzińską, Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Dystans”, Maja to waltornistka, przez wiele lat filar Łomżyńskiej Orkiestry Dętej oraz uczestniczka koncertów „Młodych talentów” Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. W ubiegłym roku opracowały wspólnie autorski plan projektu społecznego „Międzypokoleniowe Mosty Kultury”, realizowanego w ramach programu Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja od 1 września do 30 listopada. Pandemia nieco go opóźniła, ale odbędzie się w Łomży we wrześniu i październiku tego roku. – Zamysłem projektu jest integracja osób starszych, szczególnie seniorów, z młodzieżą – mówi Anna Adamiak. – W tym celu odbędzie się w Łomży seria spotkań kulturalnych: seans filmowy, wieczorek poetycki, koncert w Państwowej Szkole Muzycznej i spotkanie dyskusyjnego klubu książki, podczas których chcemy zintegrować młodzież i seniorów poprzez dyskusje o poezji, filmie, książkach oraz muzyce. 

Seans odbędzie się w Hali Kultury 11 września – trwają jeszcze ustalenia jaki film zostanie pokazany, ale na pewno będzie to polska produkcja o uniwersalnym charakterze, żeby była interesująca zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. 17 września w I LO odbędzie się wieczorek poetycki, prezentacja wierszy klasycznych i współczesnych poetów polskich, również  uczestników spotkania. 28 września zaplanowano koncert muzyki klasycznej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, podczas którego wykonawcami będą nie tylko młodzi, ale też starsi muzycy, w imię integracji międzypokoleniowej nie tylko na widowni, ale również na scenie. Ostatnie spotkanie, dyskusyjny klub książki, odbędzie się 21 października w bibliotecznej Filii nr 2, dzięki współpracy organizatorek projektu z Miejską Biblioteką Publiczną. 

W ramach projektu zaplanowano też współpracę z Domami Seniora w Łomży, ma on również cel charytatywny, zbiórkę pieniędzy na Dom Opieki Społecznej w Łomży.

Podczas wszystkich imprez będzie przeprowadzana zbiórka na ten cel, będą  wystawione puszki, zorganizowałyśmy też akcję na https://zrzutka.pl/td2h23  – mówi Anna Adamiak, zachęcając do współpracy przy organizacji projektu młodszych i starszych, bo przecież Łomża łączy!

Wojciech Chamryk

 

210819083017.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę