Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Funkasanki na Kobietach Wschodu II

Anna Kaptór i Przemysław Starachowski wezmą udział w niedzielnym koncercie Kobiety Wschodu II w Białymstoku. Będzie to wydarzenie interdyscyplinarne, łączące muzykę, film i performance. Poza Funkasanki w parku Planty wystąpią Panilas, Maya Soma i Faustyna Maciejczuk. Pokazowi projektantki Jagi Hupało i rzeźbiarki Marthy Mulawy również będzie towarzyszyła muzyka duetu Miss God i śpiewaczki operowej Elwiry Janasik.

Kobiety Wschodu to cykliczna impreza, przedstawiająca artystki pochodzące ze wschodnich rejonów Polski. Na jej drugiej edycji zaprezentują się, między innymi, Panilas, Magdalena Sowul z Suwałk, wokalistka eksperymentująca z elektroniką, poruszająca się w stylistyce alternatywnego popu; Maya Soma z Lublina, eksplorująca lo-fi i alternatywny hip-hop oraz popowa, ale w ambitniejszej, autorskiej odsłonie, Faustyna Maciejczuk z Białegostoku. W tym awangardowo-alternatywnym gronie świetnie odnajdzie się łomżyński duet Funkasanki, grający podszyty elektroniką i urozmaicony rytmicznie alt pop/funk, autorzy dwóch albumów, w tym koncepcyjnego „Last Call” wydanego nakładem My Name Is New, net-labelu założonej przez Kayah wytwórni Kayax. Imprezę poprowadzi dziennikarz muzyczny Andrzej Bajguz.
Z kolei koncert z artystycznym performace połączy pokaz mody Jagi Hupało „Transformacja – żywe rzeźby”, w którym na równych prawach zaistnieją muzyka, moda, rzeźba i taniec. To efekt współpracy Jagi Hupało z projektantką Olą Bajer i rzeźbiarki Marthy Mulawy, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Kolejne punkty tego show to mapping w wykonaniu Daniela Fedorczyka, performance Katarzyny Korus z napisaną specjalnie na tę okazję muzyką Miss God, która wystąpi z mezzosopranistką Elwirą Janasik, co da nietypowe połączenie elektroniki z operowymi ariami oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Podlaskiego Kolektywu Artystycznego. Zaplanowano również pokaz krótkometrażownego filmu „Mistero di Antonia” w reżyserii Andrzeja Miękusa, traktującego o „pięknie, sile twórczej oraz ekologii”.

– Łączenie wielu sztuk jednocześnie ma ukazać siłę jaka drzemie we współpracy i synergii oraz ukazać jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem teraz potrzebni – podają organizatorzy, Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Supernova. – Pokaz ma na celu zainspirować widza i ukazać , iż moda jest dla każdego pewną transformacją i zarazem zadać pytanie czym teraz jest transformacja?

Wojciech Chamryk

Szczegółowy program imprezy:
https://www.facebook.com/events/park-planty/kobiety-wschodu-ii/517116942758868/


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę