Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Café Kultura startuje już w ten weekend

Wystawę, koncerty z najróżniejszą muzyką dla młodszych i starszych, spektakle teatralne dla dzieci oraz zajęcia edukacyjno-warsztatowe – to wszystko przygotował Miejski Dom Kultury–Dom Środowisk Twórczych w ramach tegorocznej odsłony Café Kultura. Wszystko to odbędzie się w dwa kolejne weekendy na przełomie lipca i sierpnia przed Galerią Pod Arkadami na Starym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia Café Kultura jest wolny. Koncerty i inne wydarzenia będą odbywać się zgodnie z obowiązującymi obecnie ograniczeniami i zasadami bezpieczeństwa.

Wakacyjny cykl plenerowych wydarzeń pod hasłem Café Kultura jak dotąd wychodzi zwycięsko ze starcia z pandemią. Czwarta edycja w roku ubiegłym odbyła się bez przeszkód, a tegoroczna będzie równie urozmaicona oferując, przede wszystkim, aż sześć koncertów. W pierwszy weekend na plenerowej scenie pod Arkadami zagrają: AQuartet, The Fruitcakes i Dorota Lanton. Kwartet smyczkowy Aquartet zaprezentuje w piątek program „Muzyczne kolory lat 80.“, na który złożą się największe, polskie i zagraniczne przeboje z tego okresu, zaaranżowane na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę. Rockowo-alternatywny zespół The Fruitcakes zagra w sobotę muzykę nawiązującą przede wszystkim do złotych lat 60., dokonań choćby The Beatles czy The Doors, z pięknymi melodiami i wielogłosowymi partiami wokalnymi. Jeden z muzyków grupy, gitarzysta Tomasz Ziętek, jest również aktorem, znanym choćby z „Cichej nocy“ Piotra Domalewskiego.

W niedzielę zapanują już zupełnie odmienne klimaty, bowiem akorka (serial „Klan“) i wokalistka Dorota Lanton, goszcząca już w Łomży w roku 2010, przedstawi program „Miłość w Paryżu“, złożony z najpiękniejszych miłosnych piosenek francuskich. Koncertowy weekend w dniach 6-8 sierpnia zapowiada się równie interesująco. Izabela Szafrańska, wokalistka znana z programów The Voice Of Poland (półfinalistka IX edycji) oraz Must Be The Music (finalistka VI edycji), wykona z zespołem program „Żydowska ulica“. Następnego dnia Mateusz Krautwurst, wokalista również znany z The Voice Of Poland oraz w Łomży ze wspólnego koncertu ze Studiem Piosenki PopArt przed blisko 10 laty, przedstawi z gitarzystą Łukaszem Chylińskim zestaw „Moje piosenki i inspiracje“.
Finał muzycznej części Café Kultura będzie należeć do jazzmanów, za sprawą kwartetu świetnego trębacza Jerzego Małka – artysty aktywnego koncertowo i wydawniczo od ponad 20 lat, autora ośmiu albumów nagranych z różnymi składami, współpracującym z największymi polskiego i światowego jazzu: Michałem Urbaniakiem, zmarłym niedawno Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Edem Cherry'm. 

Nie zabraknie też sztuk plastycznych, za sprawą otwarcia 30 lipca wystawy malarstwa tuszowego „Góra i rzeka” Agaty Jóźwiak. Autorka następnego dnia w godzinach 10:00-13:00 poprowadzi warsztaty plastyczne – bez ograniczeń wiekowych – „Wielka, mniejsza, mała woda. Tworzymy obraz wody“. Pomiędzy weekendowymi imprezami w kawiarnianym ogródku również będą odbywać się warsztaty. Plener malarski „Rzeka“ zapalnowano w dniach 2-6 sierpnia od 10:00 do 12:00, zajęcia poprowadzą Anna Bureś i Edyta Kasperkiewicz. W tych samych dniach, ale od 12:00 do 14:00, Magda Sinoff zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warszaty wokalne „Muzyczne ABC“, które w piątek 6 sierpnia zakończy koncert finałowy. 

Powrócono również do organizowania spektakli teatralnych „Café Teatr dla najmłodszych“: 1 sierpnia o 11:00 Teatr Chrząszcz w Trzcinie pokaże spektakl „Puk! Puk!“, a w następną niedzielę o tej samej godzinie Teatr Miejsca zaprezentuje „Opowieści papierowego teatru“.  

Część tych imprez odbędzie się ramach cyklu „Lato z kulturką“, który będzie kontynuowany do połowy miesiąca. W parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma od niedzieli do czwartku 8-12 sierpnia, w godzinach 17:00-19:00, MDK-DŚT zaprasza na „Park kultury“, cykl animacji kulturalnych dla dzieci. Od poniedziałku 9 do piątku 13 sierpnia w godzinach 10:00-12:00 Anna Bureś poprowadzi w tym samym miejscu plastyczny warsztat rodzinny dla dzieci z opiekunami „Książka artystyczna“, a od 12:00 do 14:00 Magda Sinoff warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży w wieku 12-20 lat „Wakacje z piosenką“, również zakończone koncertem finałowym. 

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę