Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Joanna Darmetko z "Wety" zdobyła indeks SGGW

Tegoroczna maturzystka została zwyciężczynią XVIII Konkursu imienia Senatora dr. Jana Stypuły na najlepszą pracę konkursową dla uczniów klasy weterynaryjnej w ZSWiO Nr 7 w Łomży. Joanna Darmetko zakwalifikowała się do finałowego etapu rywalizacji, dzięki pracy konkursowej na temat „Inseminacja klaczy”. Przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem mgr. inż. Marcina Sielawy.

Konkurentką w zdobywaniu uznania w oczach bardzo profesjonalnych jurorów specjalistów była Sandra Golińska, która przygotowała pracę konkursową pod tytułem: „Rola technika weterynarii jako asystenta w zabiegu osteosyntezy kości długich u psa”. Opiekunem Sandry był ceniony lekarz weterynarii Adam Ołdziejewski. Prace autorstwa: Joanny Darmetko i Sandry Golińskiej oceniali naukowcy z SGGW: dr hab. Karolina Barszcz oraz dr hab. Michał Skibniewska z udziałem dyrektor "Wety" Bogumiły Olbryś w komisji oceniającej.
- W trakcie prezentacji prac panowała przyjazna atmosfera - dzieli się wrażeniami po rozdaniu nagród rzecznik "Wety" Aneta Trzeciak-Kowalczyk. - Prace naszych zdolnych absolwentek spotkały się z dużym uznaniem wszystkich jurorów. Pytania szczegółowe dotyczyły zagadnień, jakie obie autorki omawiały w swoich pracach. Na przykład, opracowanie Sandry opierało się nie tylko na teorii, ale i na praktyce z lecznicy zwierząt w Łomży. 

Konkurs imienia Senatora dr. Jana Stypuły (1931-2001) został zorganizowany po raz 18. Nagrodą dla najlepszych pod względem merytorycznym i fachowym autorów prac tradycyjnie jest indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. We wtorek, 6. lipca, zdobyła wstęp na stołeczną uczelnię Joanna Darmetko, która zacnie zapisała się w historii Szkoły przy ul. Stacha Konwy. Przez cztery lata nauki w Technikum Weterynaryjnym w Łomży co roku miała świadectwo z biało-czerwonym paskiem, zdała dobrze maturę z rozszerzonej biologii i chemii, zatem podróż w wielki świat stołecznej medycyny weterynaryjnej to zasłużona nagroda dla Przyszłej Pani Doktor.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę