Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Łatwy wybór ósmoklasisty - Katolickie Liceum Ogólnokształcące

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do liceum. Według czasopisma „Perspektywy” Katolickie Liceum Ogólnokształcące jest na trzecim miejscu w mieście, a w województwie i kraju pnie się systematycznie w górę.

Atutami szkoły są:

 - nowoczesna baza

 - szerokie wsparcie

 - akceptacja i tolerancja

 - bezpieczeństwo i życzliwa atmosfera.

Szkoła mieści się w zabytkowym budynku przy ulicy Sadowej. Uczniowie uczą się w nowoczesnych pracowniach, wyposażonych w tablice interaktywne, a wygodne kanapy oraz park przy szkole i muzyczne długie przerwy umilają im odpoczynek.

Każdy z uczniów posiada kartę umożliwiającą mu wejście i wyjście ze szkoły, a w szatni osobiste szafki.

Wszystkie uroczystości szkolne odbywają się w nowoczesnej sali koncertowej.

Szkoła współpracuje z uczelniami wyższymi. Młodzież uczestniczy w różnych warsztatach, a unijne środki pozwalają jej na udział w projektach edukacyjnych.

Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych z różnych przedmiotów oraz rozwijających zainteresowania. Są to między innymi: piłka nożna, tenis stołowy, taniec, szachy lub piłka siatkowa. Szkoła dysponuje dwiema salami sportowymi, siłownią, boiskiem z siłownią na powietrzu oraz boiskiem do piłki plażowej.

W laboratoriach językowych uczniowie uczą się trzech języków obcych – angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Dodatkowo biorą udział w zajęciach oraz warsztatach z native speakerami.

Wyjazdy integracyjne odbywają się zazwyczaj na początku roku szkolnego do ośrodków wypoczynkowych na Mazurach.

Obejrzyjcie film z dni otwartych, gościem specjalnym: Adam Kalinowski- finalista The Voice of Poland.

Katolickie Liceum od wielu lat współpracuje ze szkołami w Wilnie i Izraelu.

To wszystko dzięki zaangażowaniu przede wszystkim uczniów. To oni mają największy wpływ na to, co dzieje się w szkole.

Od lat uczniowie uczestniczą w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, zajmując znaczące miejsca. Otrzymują stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Więcej informacji znajduje się na szkolnym Facebooku i Instagramie oraz stronie internetowej szkoły: http://kglo.edu.pl/ W zakładce „Rekrutacja” można pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły, a także znaleźć ofertę przedmiotów na poziomie rozszerzonym, które tylko w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym można łączyć dowolnie.

Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna informacja - Katolickie Liceum Ogólnokształcące nie podlega miejskiemu elektronicznemu systemowi rekrutacji. Wniosek o przyjęcie do szkoły należy dostarczyć do sekretariatu osobiście. Łomża, ul. Sadowa 12, tel. 86 216 36 57

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę