Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Weekend w Łomży bez Kina, Filharmonii i Teatru, ale z meczem ŁKS-u 1926

Jeżeli pandemia i zalecenia sanitarne nie pokrzyżują rządowi planów, to do Kina Millenium będzie można wybrać się na seans filmowy z publicznością za tydzień, a na koncert muzyków Filharmonii Kameralnej za dwa tygodnie. Spektakle dla widzów Teatru Lalki i Aktora w Łomży rozpoczną się jak najrychlej, odkąd rząd pozwolił ponownie uruchomić placówki kulturalne w przestrzeni realnej, a nie online. Jednak od poniedziałku sztuką na scenie TLiA zachwycać się będą mogły tylko dzieci. Za to w sobotę można udać się na mecz ŁKS-u 1926 Łomża.

W weekend od 21. do 23. maja rodziny z Łomży mogą wybrać się na spacer, zakupy, w odwiedziny do bliskich i przyjaciół albo na siłownię na świeżym powietrzu lub działkę, w każdym razie jeszcze nie do Kina Millenium. - Za tydzień się otwieramy - planuje z nadzieją Karol Charubin, tłumacząc, że tygodniowe przesunięcie otwarcia sal dla publiczności wynika z faktu, że nie ma filmów, które można by wyświetlać, ponieważ nie otworzyły się jeszcze sieci dystrybucyjne. Wyświetlanie filmu to nie tylko otwarcie Kina i sprawny projektor, ale też cała procedura logistyczna poza Łomżą. Jeśli zamiar się powiedzie, widzowie od 28. maja zobaczą w Millenium filmy: "Cruella" i "Krudowie".  

W sali koncertowej, parkach i kościele
- Nasza sala koncertowa po zakończonej przebudowie i modernizacji nie została jeszcze formalnie i oficjalnie przekazana Filharmonii Kameralnej - wyjaśnia Maestro Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor i dyrygent FKWL w Łomży. Uroczystość otwarcia nowoczesnego obiektu zaplanowana jest na 20. czerwca. Wydarzeniem inauguracji będzie Paweł Kowalski, który wykona koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina (1810-1849). Orkiestrę towarzyszącą poprowadzi Maestro Zarzycki. Od południa 20. czerwca w foyer mają występować dzieci i młodzież MDK DŚT, ROK i PSM I i II st.

Jednak łomżyńska Filharmonia zamierza wcześniej pokazać się melomanom, miłośnikom muzyki klasycznej i sympatykom kameralistów. Kwartet FKWL wystąpi 4. czerwca w Parku Jana Pawła II, uświetniając 30-lecie wizyty Papieża Pielgrzyma II w miejscu sprawowanej przez Niego mszy św., chociaż ówczesna dzika łąka z piaszczystymi połaciami dopiero kilka lat temu stała się parkiem. W roli solistki wystąpi sopranistka Hanna Zajączkiewicz (w razie niepogody, recital w Sanktuarium). Pełen skład orkiestry FKWL wystąpi z muzyką barokową 10. czerwca o g. 18.30 w kościele Krzyża Świętego przy ul. Zawadzkiej w Łomży, a 12. czerwca - przed pałacem Branickich w Białymstoku.

Od lwa i ptaka do syrenki i koziołka
Najwcześniej spektakle na żywo zobaczą dzieci w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, którym kieruje niestrudzenie utalentowany reżyser Jarosław Antoniuk. Od poniedziałku do środy widzowie będą oglądać sztukę "Lew i Ptak" w reż. Katy Csato z Węgier, zaś w czwartek i piątek - "Małą syrenkę" w reż. Anny Wolszczak z Polski. W niedzielę za tydzień łomżyńscy aktorzy będą bawić i wzruszać publiczność w Ostrołęckim Centrum Kultury, a powrócą na swoją scenę z "Koziołkiem Matołkiem" w reż. Jarosława Antoniuka. - Do sali teatralnej zapraszamy na spektakle w tygodniu po dwie klasy, czyli około 50 małych widzów, którym o zasadach sanitarnych i dystansie przypomną nauczycielki i pracownicy obsługi widowni - informuje Dorota Ciwoniuk, organizator pracy artystycznej TLiA. Zespół aktorski, dyrekcja i personel Teatru jest cały i zdrowy, co cieszy w pandemii koronawirusa i realizowanych od końca grudnia 2020 szczepień przeciw covid. Artyści i technicy przygotowują się do Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka". Od 10. do 13. czerwca 2021 r. spektakle teatrów z kraju będą grane na żywo, natomiast sztuki z zagranicy będą wyświetlane w Hali Kultury. 

W sobotę można iść na mecz
Rząd pozwolił także na udział kibiców w imprezach sportowych na wolnym powietrzu. Na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży o godz. 19.26  ŁKS 1926 Łomża zmierzy się z sąsiednim Orłem Kolno.  Dlatego chętni kibice mogą zająć 25% miejsc, czyli 900 kibiców może obejrzeć mecz z trybun. Bilety po 10 zł normalny i 5 zł ulgowy do kupienia w kasach godzinę przed meczem. To także okazja do kupna oryginalnych gadżetów klubowych. 

Klub przypomina, że kibice na stadionie muszą zachowywać normy sanitarne tzn. w drodze do miejsca docelowego należy mieć założoną maseczkę, a zdjąć ją dopiero po dotarciu na miejsce. Poza tym obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 m między krzesełkami. 

Mirosław R. Derewońko

nr tel. red.: 696 145 146   

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę